Novartis İlaç Türkiye’ye ‘Top Employer/En İyi İşveren’ Türkiye ve Avrupa sertifikası

Top Employer Enstitüsü İnsan Kaynakları alanındaki politikaları ve uygulamaları ile Novartis İlaç A.Ş’ı hem Türkiye’de hem de Avrupa’da ‘En İyi İşveren’ sertifikasına layık görüldü.

Global bağımsız araştırma şirketi Top Employers Enstitüsü tarafından 16 Şubat 2018’de gerçekleştirilen değerlendirmede “yetenek stratejisi, iş gücü planlama, işe uyum programları, eğitim ve geliştirme, performans yönetimi, liderlik gelişimi, kariyer ve yedekleme yönetimi, ücretlendirme ve ek menfaatler ile şirket kültürü” kriterlerinde başarılı bir performans sergileyen Novartis İlaç, hem Türkiye’nin hem de Avrupa’nın ‘En İyi İşvereni’ sertifikasını aldı.

Amsterdam’da gerçekleşen ödül töreninde Novartis İlaç adına ödülü alan Novartis Grup Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Dr. Senay Kızılkaya; çalışan memnuniyeti ve bağlılığını çok önemsediklerini belirterek, bağımsız bir araştırma şirketi olan Top Employer Enstitüsü tarafından Novartis İlaç uygulamalarının takdir edilmesinden memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Dr. Kızılkaya yaptığı açıklamada; “İnsan kaynakları fonksiyonunun, stratejik bir iş ortağı olarak şirketin iş sonuçlarına katkı yapabildiği ölçüde başarılı olduğunu, Novartis’te yıllardır sürdürdükleri insan kaynakları uygulamaları ve projeler sayesinde bunu başardıklarını ifade etti. Bu anlamlı ödülü bu başarılan sonucu olarak gördüklerini ifade eden Dr. Kızılkay, ‘Çeşitlilik ve Dahil Etme’, ‘Gelişim Elimizde’, ‘Parmak İzi Kulübü’, ‘Visioners Club’, ‘Novartis Akademi’ gibi örnek projelerle daha sonra ki dönemlerde yenilerini ekleyeceklerini, şirketin stratejik iş ortağı olmaya devam edeceklerini söyledi. Şirket kültürü ve çalışanların memnuniyetinin her zaman öncelik olduğunu ve kültürümüzü daha da ileriye taşımak için çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini ifade etti.

Top Employer-En İyi İşveren Sertifikası Hakkında:

Dünya çapında bağımsız bir araştırma şirketi Top Employer Enstitüsü’nün şirketlere verdiği bir akreditasyon belgesidir. Kuruluş, tescilli araştırma metodolojisini kullanarak işverenlerin çalışanları ve organizasyonları için oluşturdukları koşulların mükemmel olup olmadığına karar vermektedir. Top Employer Enstitüsü, 3 kıtaya dağılmış 12 ülkede faaliyet gösteren 2 bin 500’ü aşkın şirket üzerinde araştırmalar yürütmektedir.

#Novartis , #ilaç, #Türkiye, #sertifika