Eczacılar için Tüm Kolaylıklar Cepte

 

Haziran 2020’de kurulan ve kısa sürede yüzde 40 büyüyen Novadan, üye eczacıların ilaç dışı sağlık ürünlerinde hem alım hem de satış işlemleri için hizmet veriyor. Eczacılık sektörüne yenilikçi bakış açısıyla katkılar sunan Novadan, mobil uygulama hizmetiyle ilk yılda beş bin, ikinci yılda tüm eczacılara ulaşmayı planlıyor.  

 

Eczacılara özel çözümlerle bilinen yerli girişim Novadan, sunduğu teknoloji odaklı çözümlerle eczacılık sektörünün gelişimine katkılar sunuyor. Üye sayısı 3 bine yaklaşan ve yüzde 40 büyüyen platform, eczacıların ihtiyaç duydukları sağlık ürünlerini temin etmenin yanı sıra çoklu arama özelliği, takas sistemi gibi hizmetlerle dikkat çekiyor.

 

30 dakikadan 1,5 dakikaya indi

Platformda yer alan çoklu arama özelliği, eczacıların alacakları ürünlere tek kaynaktan çok daha hızlı ulaşmalarını sağlıyor. İhtiyaç duydukları ürünleri en az sayıda kullanıcıdan sipariş veren eczacılar, sipariş işlemlerinde kaybettikleri zamanı ürünleri toplu olarak tek ekrandan görüp sipariş vererek minimuma indiriyor. Novadan’ın patentli hizmeti, bir eczacının yarım saatte yaptığı uygun sepeti oluşturma işini 1,5 dakika gibi kısa bir süreye düşürüyor.

 

Eczacının stok derdi bitti

Novadan’da eczanelerde son kullanma tarihi yaklaşan yüksek stoklu ürünler için takas sistemi de bulunuyor. Farklı alanlarda eczacılara faydalı olmayı ve hayatlarını kolaylaştırmayı amaçlayan Novadan, eczanelerin alacakları ürünleri yüksek stok maliyetine girmeden kendilerine uygun miktarlarda ve en uygun fiyata platformda satış yapan eczacılardan alabilmelerini sağlıyor. Böylece karlılıklarını artıran eczaneler, son kullanma tarihi yaklaşan yüksek stoklu ürünlerin çöpe atılmasını engelleyerek yılda ortalama 20 bin TL’lik kaybın önüne geçiyorlar.

 

İki yılda tüm eczacıların kullanması öngörülüyor

Eczacıların sorunlarına ve ihtiyaçlarına yönelik çözümler getirmek üzere yatırım yapan platform, Mayıs ayında çoklu arama, alışveriş, takas gibi hizmetlerini mobil uygulamaya taşıyacak. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) onaylı ödeme sistemiyle güvenli işlem sağlayan Novadan mobil uygulamasının bir yıllık süreçte en az 5 bin eczacı tarafından, 2 yıllık süreçte ise interneti aktif kullanan tüm eczacılar tarafından kullanması hedefleniyor.

 

Eczacıları dinleyerek gelişiyorlar

Novadan’ı geliştirirken eczacı ve eczane çalışanlarının görüşlerini ve kullanım alışkanlarını dikkate aldıklarını söyleyen Novadan Kurucu Ortaklarından Haki Poyraz, “Novadan bir alışveriş platformundan ziyade bir hizmet platformu. Alışveriş ve hizmet konusunda eczacıların hayatlarını kolaylaştırdığımız teknolojik çözümler, 3 bine yakın üyemizin bizi tercih etmesindeki en önemli kriterlerin başında geliyor. Novadan’a kayıtlı olan eczacılarımız hem alım hem de satış işlemleri için platformumuzu kullanıyor.” dedi.