ASLA PES ETMEYENLER

Sanofi ve Türk Eğitim Vakfı’nın asla pes etmeyen nesillerin yetişmesi amacıyla hayata geçirdiği Asla Pes Etmeyenler Kulübü’nün ve Kulübün ilk on beş ünlü üyesinin hikâyelerinin anlatıldığı kitabın tanıtım toplantısı 5 Aralık’ta İstanbul’da yapıldı. Hayat yolculuğunda insanların karşılaştığı zorluklara karşı ‘Asla Pes Etmeyin’ mesajı veren kulüp ve kulübün koleksiyon kitabı tanıtım toplantısına çok sayıda ünlü isim katıldı. Kitabın satışından elde edilen gelir Türk Eğitim Vakfı aracılığıyla çocukların eğitimine aktarılıyor. 7 Aralık 2017, İstanbul – Yıllardır sürdürdüğü ‘Asla Pes Etme’ mottosu ile zihinsel ve fiziksel performansı artıran Pharmaton, bu mottoyu şimdi de topluma fayda sağlayacak bir noktaya taşıdı ve çeşitli zorluklarla karşılaşmalarına rağmen azim ve kararlılıkla yılmadan amaçlarının peşinden koşarak başarıya ulaşmış isimlerle ‘Asla Pes Etmeyenler Kulübü’nü kurdu. Kulübün ilk faaliyeti olarak ise 15 ünlü ismin başarı ve yılmadan çalışma hikâyeleri deneyimli gazeteci Ali Deniz Uslu tarafından kitaplaştırıldı. Kitabın satışından elde edilecek gelir de Türk Eğitim Vakfı (TEV) aracılığıyla çocukların eğitimine harcanacak. Kulübün ve kitabın tanıtım toplantısında ünlü gazeteci Ayşe Arman moderatör olarak görev aldı. ‘Asla Pes Etmeyenler Kulübü Koleksiyon Kitabı’nın ünlülerinden biri de olan Ayşe Arman, sorularıyla kulüp üyesi diğer ünlülerle sohbet etti. Asla Pes Etmeyenler Kulübü’nün koleksiyon kitabında; lezzet kaşifi Arda Türkmen, yeni nesil hikâye anlatıcısı Azra Kohen, röportajlarıyla fenomen olan ünlü gazeteci Ayşe Arman, Türkiye’de halka ilişkilerin temellerini atan duayen Betül Mardin, dünya starlarının tercihi olan tasarımcı Bünyamin Aydın, milli tenisçi Çağla Büyükakçay, düşünen spor dergisi Socrates’in Yayın Yönetmeni Caner Eler, Basketbol A Milli Takımı Baş Antrenörü Çetin Yılmaz, gönüllere taht kuran müzisyen Fuat Güner, dokunduğunu güzelleştiren ve büyüten girişimci iş kadını Gamze Cizreli, Türkiye’nin FIFA kokartlı ilk kadın hakemi ve ilk kadın antrenörü Lale Orta, kurgusal fotoğrafın Türkiye’deki önemli isimlerinden Mehmet Turgut, yaptığı filmlerle dikkat çeken yönetmen Ömer Faruk Sorak ile yazar, gazeteci ve seslendirme sanatçısı Yekta Kopan yer aldı.

“İşimizin odağında insan var”

Sanofi Tüketici Sağlığı Genel Müdürü Kağan Keklik, hayatta karşılaşılan zorluklara rağmen ‘Asla Pes Etmemek’ gerektiğini ifade etti. “Hayatın hangi noktasında olursanız olun, hangi işi yaparsanız yapın, pes etmemek herkesi güçlü ve başarılı kılar. Biz, ‘Asla Pes Etme’ ilkesinden yola çıkarak asla pes etmeyenlerin, hepimize ilham kaynağı olacak hikâyelerini bu kulüpte ve kitapta bir araya getirdik. Asla Pes Etmeyenler Kulübü’nü, toplumun her kesimini kucaklayarak geliştirmeye ve bu sayede asla pes etmeyen yeni nesillerin yetişmesine destek olmaya çalışacağız” diye konuştu. Sanofi olarak sorumluluğu çok yüksek bir sektörde çalıştıklarını vurgulayan Keklik, “Tüm çalışmalarımızın merkezinde hep insan var ve insanların sağlıklı, mutlu ve tabii ki başarılı olabilmesi temel amacımız. Biz Sanofi ailesi olarak tüm iş yapış biçimlerimizi bu çerçeveye oturtuyor ve kaliteli yaşamlar için çalışıyoruz. Sanofi’de bizler, sağlık yolculuğunda iyi bir yol arkadaşı olarak sağladığımız çözümlerle daha sağlıklı bir yaşam için bilimsel yenilikleri tedavi çözümlerine dönüştürerek hayata güç katıyoruz” dedi.

Arda Türkmen: “Hayatımızdaki kırılma noktaları aslında bizim için büyük fırsatlardır. Çünkü düşmeden kalkmayı öğrenemeyiz. Ben zorlukları gördüm, acıları yaşadım. Büyük travmalardan hep iyileşerek çıktım. Kendime inandım, vazgeçmemeyi kafama koydum ve pes etmedim. Formül bu kadar basit ve net.” dedi .

“Amacımız, ‘Asla Pes Etmeyen’ nesiller yetiştirmektir”

Türkiye Eğitim Vakfı Genel Müdürü M. Yıldız Günay, bu kadar önemli bir projenin bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. “Bir gencin gülümsemesi, tüm mutluluklara bedeldir” diyen Günay, “Asla Pes Etmeyenler Kulübü Koleksiyon Kitabı ile zorlu hayat karşısında asla vazgeçmemenin, hep mücadele etmenin önemine bir kez daha vurgu yapılıyor. Bu kitap, biraz da bu hikâyelerin, bu seslerin ete kemiğe bürünmesi, kalıcı hale gelmesi anlamını taşıyor. Cesaretin ve azmin hikâyelerini paylaşmak için bir yol. Başkası için bir şeyler yapabilmenin verdiği huzurun, sizi içine çekeceği bir araç. Sözü hayal kuran, inanan ve asla pes etmeyenlere bırakan bu projenin bir parçası olmak, gençlerin hayatına dokunup onların yaşamlarında gözle görülür değişimlere neden olmak çok önemli” diye konuştu.

#vakif, #proje, #kitap, #OmerFarukSorak