Zirkonyum Akıllı Seramiklerle Dişlerde Kusursuz Görünüm


Estetik diş hekimliğinde gelişen teknolojiyle beraber yapılan estetik uygulamalar kişinin gerçek dişlerini aratmıyor.

Estetik, sağlamlık, doku uyumu ve doğallığı bir arada bulunduran akıllı seramik zirkonyum en çok kullanılan yöntemler arasında yer alıyor. Işığı geçiren yapısı, hem ön hem de arka dişlerde kullanılabilen yapısıyla trend olan zirkonyum kaplamalar istenilen renk ve şekilde tasarlanabiliyor. Güzel bir görünüm sağladığı gibi çiğneme ısırma gibi faaliyetlerde de rahatça kullanılabildiğini ifade eden Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu zirkonyumun kişilerin yaşam kalitesini artırdığını belirterek konuyla ilgili görüşlerini paylaştı.

Ağız Hijyenine Tam Destek

Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, şu açıklamada bulundu: “Geçmişte porselenlerde destek amaçlı kullanılan metal aparatlara alternatif olarak geliştirilen ve estetik açıdan daha tatmin edici görünümlere imkân veren zirkonyum kaplamalar ile dişlere istenilen renk ve şekil verilebilmekte, kusurlar kolayca giderilebilmektedir. Her türlü eğri, şekli bozulmuş, yıpranmış, kırık ve eksikleri olan dişlere uygulanan bu kapmalar sayesinde, dişler porselenden daha doğal bir görünüme kavuşmaktadır. Alerji yapmayan özel yapısı sayesinde güvenli bir kullanım seçeneği sunan zirkonyum kaplamalar, ağız hijyenine de tam destek vermektedir.”

Zirkonyum ile Daha Doğal Görünüm

Kışlaoğlu, görüşlerine şu sözlerle son verdi: “Zirkonyum kaplamalar, porselen kaplama yüzeylerindeki pürüzlü görünümün aksine daha doğal görünmekte ve diş taşları oluşumunu minimuma indiren özelliği sayesinde uzun süreli bir kullanım sağlıyor. Güvenli içeriği sayesinde ağızda diş ve diş eti hastalıklarına, ağız kokusuna engel olan zirkonyum, dişe daha sıkı tutunan özelliğiyle de konforlu bir kullanımı mümkün kılmaktadır. Estetik kaygıları beraberinde getiren ve ortodonti tedavisine fırsatı olmayan kişiler için de kolay ve hızlı çözümler sunan zirkonyum ile dişler istenilen şekli alabilmekte, kişiler sonuçlardan mutlu olduklarını ifade etmektedirler. Zirkonyum kaplamalar ile kişiler doğal görünümlü, bembeyaz ve muntazam dişlere sahip olabilir, öz güvenlerini gülüşlerine yansıtabilirler.”