Santa Farma İlaç’ta değişiklik

Türkiye’nin köklü ve güçlü yerli ilaç firmaları arasında yer alan Santa Farma’nın yeni Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcısı Serkan Sepetçi oldu.

Serkan Sepetçi, 2004 yılından bu yana ilaç sektöründeki kariyeri boyunca, hem Türkiye hem de yurtdışında üst düzey görevlerde yer almıştır. 2015 yılından itibaren Abbott İlaç Divizyonu’nda çeşitli üst yönetim kademelerinde bulunmuştur. 2020 yılından bu yana Abbott Bağımsız Devletler Topluluğu Bölge Direktörlüğü görevini yürütmüş olup Mayıs 2022 itibarıyla Santa Farma İlaç’ta yeni görevine başlamıştır.

Santa Farma İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Erol Kiresepi, üst yönetim değişikliği için; “Zeynel Okur, bilgi ve deneyimlerini şirketimizin misyon, vizyon ve değerleri ile birleştirmeyi başarmış ve şirketimize yeni görüş açıları kazandırmıştır. 10 yıldır tüm ekibinin ve özellikle saha ekibinin daima yanında olmuş, iç ve dış müşteri ilişkilerini sağlıklı bir şekilde yönetmiştir. Sevgili Zeynel Okur’a, şirketimize verdiği hizmetler dolayısı ile teşekkür ediyorum” dedi.

Kiresepi, Serkan Sepetçi’nin atamasını ise “Sepetçi, ilaç sektöründe, yurt içi ve yurt dışında yönetim kademelerinde almış olduğu tüm görevleri başarılı bir şekilde sonuçlandırmış ve kariyerinde ilerlerken Santa Farma ile yolları kesişmiştir. Serkan Sepetçi’nin başarılı kariyerinin Santa Farma‘da da devam etmesini diliyor, kendisine “Hoş Geldin” diyorum” sözleri ile duyurdu.