Sandoz, Mersin’de eczacılarla buluşacak

Sandoz-Logo-EN-1024x328İlaç pazarının global lideri Sandoz, Mersin’de eczacılarla bir araya gelecek

Türkiye’nin 7 kentinde eczacılarla bir araya gelen Sandoz, Mersin’de bu ziyaretlerini tamamlayacak. Mersin’de Hilton Otel’de 15 Aralık’ta gerçekleşecek ve Sandoz Türkiye yöneticilerinin de katılacağı,“Eczacılık ve İlaç” başlıklı toplantıda;Sandoz Türkiye ve Ortadoğu Bölgesi Başkanı Dr. Ecz. Teknolog Altan Demirdere, “İlacın Tarihi ve Modern İlacın Keşfi & Dünyada ve Türkiye’de İlaç Sanayi” konularını kapsayan sunumunda, ilaçta Ar-Ge harcamalarından “bir tabletin vücuttaki hikâyesi”ne kadar her yönüyle ilacı anlatacak.

Prof. Dr. Ecz. Osman Özdemir ise “Değişen Eczacılık” başlıklı sunumunda, geleneksel dönemden insan odaklı uygulamalar dönemine kadar eczacılığın gelişimini ele alacak. Prof. Özdemir, “Yedi yıldızlı çağdaş eczacı kime nedir?” sorusuna detaylarıyla yanıt vererek, Türkiye’deki iyi eczacılık uygulamalarını anlatacak. Türkiye’nin 8 kentinde eczacılarla bir araya gelmeyi amaçlayan Sandoz, daha önce Adana, Gaziantep, Samsun, Konya, İzmir, Antalya ve Kayseri’de yaklaşık 700 eczacı ile bir araya gelmişti.

#sandoz #novartis #mersin #sandoztürkiye #eczacılıkveilaç #ilaç #mersinhiltonotel #AltanDemirdere #gaziantep #samsun #değişeneczacılık