NBL Probiotic ATP

1NBL Probiotic ATP çocuklarda bağışıklık sisteminin güçlenmesine destek oluyor

Mevsim geçişleri herkes için olduğu gibi çocuklar için de hastalık habercisidir. Bu dönemlerde çocukların bağışıklığını yüksek tutmak ve hastalıklardan korumak gerekir. Probiyotik ve prebiyotikleri bir arada bulunduran, çift kaplama teknolojisi ile üretilen, vitamin destekli NBL Probiotic ATP çocuklarda bağışıklık sisteminin güçlenmesine destek oluyor. İç Hastalıkları ve Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Tarkan Karakan çocuklarda bağışıklık sisteminin güçlenmesi için probiyotiklerin önemine dair bilgi veriyor.

Mevsim geçişlerinde salgın hastalıklar kendini göstermeye başlar ve bağışıklık sisteminin önemi ortaya çıkar. Bağışıklık sistemi güçlü olan çocuklar bu dönemleri daha sağlıklı atlatabilir. Bağışıklık sisteminin dengesinin korunmasında “dost” bakteriler olarak adlandırdığımız probiyotikler ve bu “dost” bakterilerin üremesine yardımcı besin parçaları olan prebiyotikler önemli yer tutar. Probiyotik ve prebiyotikleri bir arada bulunduran vitamin destekli, çift kaplama teknolojisi ile üretilen NBL Probiotic ATP   bağışıklık sisteminin desteklenmesine yardımcı olur.

Prof. Dr. Karakan bağışıklık sisteminin kökeninin bağırsaklardaki dost bakteriler olduğunu belirtiyor ve ekliyor: “Bu dost bakterileri korumalıyız. Onlara zarar veren fast-food, antibiyotik, gıda katkı maddeleri gibi şeylerden kaçınmalı; probiyotik ve prebiyotik içeren gıdalar(ev yapımı yoğurt, soğan, sarımsak, yer elması vb.), probiyotik ürünler ve takviyeler tüketmeliyiz. Klinik çalışmalarda bazı probiyotiklerin bazı hastalıklarda yararlı olduğu bulunmuştur. Sık soğuk algınlığına yakalanmak, alerjik rahatsızlıklar ve bağırsak hastalıklarında probiyotiklerin faydalı olduğunu gösteren çok sayıda çalışma var. Sonuç olarak, probiyotikler bağışıklık sistemi üzerinde bozulmuş dengeyi düzenleyici yani normale getirici bir etkiye sahiptir” diyor.