MSD, “Çalışılabilecek En İyi İlaç Şirketleri” Anketi’nde 3. Oldu

0
23

MSDMSD, Mümessil Dayanışma Derneği tarafından bu yıl ilki düzenlenen “Çalışılabilecek En İyi İlaç Şirketleri” Anketi’nde, çalışılacak en iyi firmalar kategorisinde üçüncü oldu.

Türkiye’deki 20.000 civarındaki ilaç mümessilini temsil eden Mümessil Dayanışma Derneği (MÜDAD) tarafından 114 ilaç firmasından 1276 çalışanın 23 kriterde (çalışma ortamı, yan haklar, etik değerler, mümessillere verilen önem, teknolojik altyapının güçlülüğü, vb.) memnuiyetlerini değerlendirdikleri ankette, MSD “Çalışılabilecek En İyi İlaç Şirketleri” kategorisinde “üçüncü” oldu.

MSD’nin, etik kurallara en bağlı şirket olarak da öne çıktığı anket ile ilgili MSD Türkiye Genel Müdürü Hatice Kurtar Demiray, “Aldığımız bu ödül MSD olarak çalışanlarımıza verdiğimiz değerin en önemli göstergesi. Kurumsal yönetim ilkelerine uygun olarak ve şirketimizin değerlerine sahip çıkarak, sektörümüzde örnek çalışmaları hayata geçirmeye devam edeceğiz.”

“Dünya genelinde reçeteli ilaçlar, aşılar, biyolojik terapiler ve hayvan sağlığı ürünlerinin oluşturduğu ürün yelpazemiz ile yenilikçi sağlık çözümleri sunmak için 140’tan fazla ülkede sağlık alanındaki yenilikçi çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu misyonumz doğrultusunda şirketimize ve değerlerine olan bağlılığımızın ve işimize olan inancımızın bizi tüm hedeflerimize ulaşacağımıza gönülden inanıyorum. Tüm çalışanlarımız ile birlikte oluşturduğunuz Mümessil-Dayanışma-Derneğikurum kültürünün bu ödülle tescillenmesi gurur verici. Bu ankete katılan ve bizi bu ödüle layık gören tüm arkadaşlarıma sonsuz teşekkürleri sunarım.”

Pamukkale Üniversitesi Yönetim ve Çalışma Psikolojisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç Dr. Kamil Orhan’ın değerlendirdiği ankete 114 ilaç firmasından 1276 kişi katıldı. Anket,  sosyodemografik özellikler, mümessil memnuniyeti ve sektörde beğendiğiniz üç firma ana başlıklarından oluştu. Anketin güvenirliğini ve gerçekliğini tespit etmek için yapılan sağlama çalışmalarında elde edilen veriler geliştirilen anketin %97 oranında geçerli ve güvenilir olduğu sonucunu ortaya koymaktadır.