Kolajen ile Zamana Meydan Okuyun!

Başta kemik ve deri olmak üzere tüm dokularda bulunan Kolajen; cildin genç ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Vücudumuz temel olarak protein, şeker ve yağdan oluşur. Bunlardan vücudumuzda en önemli işleve sahip olanlardan biri proteinler olup; proteinler içerisinde en bol bulunanı ise kolajendir.

Kolajen, kemik, deri, damar duvarı, tendon ve bazal membranların temel proteinidir. Dokuların şeklini belirlediği gibi; metabolik olayları organize etmede de rol alır. Organlarımızı oluşturan hücreler kolajen sayesinde bir arada durur. Kemiklerimizin mekanik olarak dayanıklı ve işlevsel olmasını sağlayan kolajen, damarlarımıza da esneklik ve sağlamlık kazandırır.

Yaşlanma ve Kolajen

Cilt yaşlandığında giderek esnekliğini kaybeder, kurumaya başlar ve istenmeyen kırışıklıklar ortaya çıkabilir. Cilt neden yaşlanır diye sorulacak olursa; iç ve dış olarak iki temel etkenden bahsedebilir. Cildimiz, kendini yenileyebildiği sürece bu etkenlerle mücadele edebilir ancak zamanla cildin kendini yenileme yeteneği azalır. Bu nedenle derimizdeki kolajenler özellikle korunmalıdır. Diğer organlarımıza göre cildin yaşlanması kontrol edilebilir.

Balık Kolajeni ve Sığır Kolajeni Arasındaki Fark

Sadece insanlara özgü bir protein olmayan Kolajen, tüm hayvanlar tarafından sentezlenir. Yapılan araştırmalara göre, balık kaynaklı kolajenlerin cilt, sığır kaynaklı kolajenlerin ise kemik ve eklem sağlığı için daha etkili olduğu ortaya çıkmaktadır. Molekül yapısı küçüklüğü ile öne çıkan balık kolajen peptidi, vücudumuzda daha hızlı emilir.

Pro Collagen Mango

Pro Collagen Mango’da etkisi bilimsel çalışmalarla kanıtlanan Mango ekstresi, Pirinç ekstresi, Kır iğdesi ekstresi ve Balık kolajeni ile cilt sağlığı için özel olarak formüle edilmiştir.

**Cilt için en etkili olan balık kolajeninde ise üretiminde ağır metallerle kirlenmemiş balıklar tercih edilmiştir.

Morina balığı; eti çok dayanıklı olup; 100 gramı 84 kalori ve 20 gram protein içerir. A vitamini, D vitamini, B12, Riboflovin ve Folat (Vitamin B-9) açısından zengin olan morina balığı, COD balığı olarak da bilinir. Ayrıca selenyum, demir, fosfor, sodyum, iyot ve potasyum kaynağıdır. Morina balığı; Omega-3 yağ asidi, vitaminler ve mineraller bakımından oldukça zengindir.

Morina Balığı kaynaklı kolajen hidrolizat, cildin nemini artırır, esnekliğini ve sıkılığını destekler, ince çizgi ve kırışıklık görünümünün azalmasına yardımcı olur. Eklemler, kas ve iskelet sistemi üzerinde olumlu etkilidir. Saç ve tırnakların sağlıklı görünümünü sağlarken, akne, yara ve lekelerin giderilmesinde de etkilidir. Kolajen eksikliğine karşı yardımcı olur aynı zamanda vücudun kendi kolajen üretimini destekler, formülü destekleyen diğer bileşenleri ile yüksek antioksidan etkinlik gösterir.

Mango Ekstresi, yüksek miktarda C vitamini içerdiğinden, UV kaynaklı cilt hasarlarına karşı cildi koruyarak, oluşan hasarı gidermeye yardımcıdır. Mango, vitamin, mineral ve antioksidan bakımından zengin olup; Glikoz (şeker)’un ciltte yarattığı yaşlılık oluşumunu da engeller. Melanin sentezini inhibe ederek, cilt lekelenmelerinin azaltılmasında rol oynar.  Mangoda bulunan A vitamini, kolajen üretimini arttırarak ciltteki ince çizgileri azaltır ve cilt parlaklığını arttırır. Geniş gözenek görünümün azalmasına yardımcı olarak, cildin pürüzsüz görünmesini sağlar.

Kır İğdesi Ekstresi, ciltteki çeşitli lekeler, sivilceler ve yaralar üzerinde etkilidir. Geleneksel Çin Tıbbında zengin kimyasal bileşimi ve faydalarından dolayı 2000 yıldır kullanılan, yüksek antioksidan özellikli Goji meyvesi tozu, zengin karoten, zeaksantin, C vitamini ve lycium barbarum polisakkaritler (LBP) içerir. Yaşlanma sürecini yavaşlatmada ve serbest radikallerin hücre hasarını azalmasında yardımcıdır.

Pirinç Ekstresi, yağ molekülü olarak tanımlanabilen seramid kaynağıdır.  Seramidler, cilt yüzeyinde ve hücre aralarında koruyucu bir katman oluşturarak cildi dış etkenlere karşı korur. Suyu hapsederek, cildin su kaybını önlerken nem dengesini korur. Amino asitler, E vitamini ve ferulik asitçe de zengin olan pirinç ekstresi hassas ciltlerde dahi nemi artırmaya yardımcı olur.

Metabolizmayı düzenleyen enzimler üzerinde etkili olan Piperin, aynı zamanda C ve B6 vitaminlerinin emilimini artırır.

Synergene teknolojisi kullanılan Pro Collagen Mango, her bir bileşeni ayrı ayrı test edilip, en yüksek verim ve biyo-yararlanım elde edilecek şekilde üretilir.

Takviye edici gıda olan Pro Collagen Mango, doğal kolajen içeceği olduğundan yüksek protein içeriği sayesinde spor sonrası kullanım için de idealdir.