Eczacı danışmanlığında yeni dönem

Dr Oguz MulazimogluKadın sağlığı konularında eczacı danışmanlığında yeni dönem!

Eczacılara yönelik eğitimler sunacak olan Kadın Sağlığı Akademi’nin eğitim programı, akademisyen jinekolog ve eczacılar ile birlikte geliştirilecek. Bu işbirliği kapsamında TEB üyesi 25 binden fazla eczacının kadın sağlığı konusunda bilgi düzeyinin artırılması hedefleniyor. Bayer ve Türk Eczacıları Birliği yöneticileri tarafından uzun zamandır üzerinde çalışılan proje ile eczacılar uzaktan eğitimle bilgilerini tazeleyecekler. Üreme sağlığı alanındaki yeni gelişmelerden an be an haberdar olacaklar. Danışanlara daha iyi hizmet vermek için çalışacaklar.

Bayer İlaç Ülke Müdürü Dr. Oğuz Mülazımoğlu proje ile ilgili; “Kadın Sağlığı alanının lideri olarak faaliyet gösteren Bayer, hamileliğin arzulanan bir deneyim olarak yaşanmasını amaçlıyor. Sosyal sorumluluk faaliyetlerimiz çerçevesinde, tüm dünyada sağlıklı aile planlaması ve üreme sağlığı konusundaki eğitimlere destek vererek, özellikle gençlerin aile planlaması konusunda gelecekleri ile ilgili daha bilinçli karar vermelerine yardımcı oluyoruz. Bayer olarak, 2014 yılında hayata geçirdiğimiz Kadın Sağlığı TV ile ise; cinsel sağlık, infertilite, aile planlaması yöntemleri, gebeliğe hazırlık, adet dönemi, mutlu cinsellik, kadınlarda en çok görülen hastalıklar, vajinal estetik ve menopoz gibi A’dan Z’ye kadınları yakından ilgilendiren tüm konularda kadınları bilinçlendirmek üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Eczaneler de kadınlar için önemli danışma merkezlerinden bir tanesi. Bu kapsamda TEB ile birlikte toplumu kadın sağlığı konusunda bilinçlendirme misyonu ile yürüteceğimiz Kadın Sağlığı Akademi projesi için çok heyecanlı ve mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

TEB Başkanı Erdoğan Çolak ise Bayer işbirliği ile hayata geçirecekleri projeden memnun olduklarını belirterek; “Bayer ile birlikte gerçekleştireceğimiz Kadın Sağlığı Akademi projesi ile hâlihazırda kadın sağlığı ve üreme sağlığı alanında danışman rolüne sahip olan eczacıların bu rolünü daha da geliştirmeyi planlıyoruz. Eczacılara vereceğimiz eğitimlerle, üyemiz olan 25 binden fazla eczacının kadın-üreme sağlığı konusunda bilgi düzeyini artırmayı ve eczanelerin referans noktası haline gelmesini hedefliyoruz.” dedi.

#KadınSağlığıAkademi #Eczacılarayönelikeğitim #Bayer #TEB #TürkEczacılarıBirliği #OğuzMülazımoğlu #ErdoğanÇolak