Bayer Türk’te Genel Tedaviler & Kadın Sağlığı Bölümüne Atama

p51Bayer Türk’te Genel Tedaviler ve Kadın Sağlığı bölümünün yöneticiliğine, daha önce şirketin Radyoloji ve Girişimsel (Interventional) biriminin yöneticiliğini yürüten Bahadır Akar atandı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nde lisans eğitimi alan Bahadır Akar, sonrasında West Virginia Üniversitesi’nde MBA programını tamamladı. İlaç endüstrisinde 16 yıllık tecrübeye sahip olan Akar, 2005 yılında Bayer ailesine katılmadan önce çeşitli ilaç şirketlerinde artan sorumluluklarla yöneticilik görevlerinde bulundu. Evli olan Bahadır Akar’ın bir çocuğu bulunuyor.

Bayer: Daha iyi Bir Yaşam İçin Bilim

Bayer, temel olarak sağlık, beslenme ve ileri teknoloji ürünleri alanlarında uzmanlaşmış küresel bir şirkettir. İnsanlığa faydalı olabilmek ve yaşam kalitesini arttırabilmek amacıyla ürün ve hizmetler geliştiren Bayer aynı zamanda; inovasyon, büyüme ve yüksek kazanma gücü ile değer yaratır. Sürdürülebilir kalkınma ilkelerine bağlı olan Bayer, kurumsal vatandaş olarak sahip olduğu sosyal ve ahlaki sorumlulukların bilincindedir. Ekonomi, ekoloji ve sosyal sorumluluk, Bayer’in kurumsal amaçları içinde aynı önem derecesindedir. 2013 yılı itibariyle 113.200’den fazla çalışana ve 40,2 milyar Avro satış cirosuna sahip olan Bayer’in, Ar-Ge harcaması ise 3,19 milyar Avro’ya ulaşıyor. Daha fazla bilgiye www.bayer.com adresinden ulaşabilirsiniz.