AkademiKA’dan İranlı Hekimlere Eğitim


10. yılında AkademiKA, İranlı hekimlere “İyi Klinik Uygulamalar”

eğitimi düzenledi.

Sanofi Türkiye ekibi tarafından İlaç Ar-Ge’si ve keşfi konusunda insan kaynağı yetiştirme hedefiyle tasarlanan AkademiKA’nın 10. yılında İranlı hekimlere özel eğitim etkinliği düzenlendi. İstanbul Ramada Otel’de gerçekleştirilen etkinlikte İranlı hekimlere İyi Klinik Uygulamalar” eğitimi verildi. AkademiKA eğitim programı kapsamında İstanbul Ramada Otel’de İranlı hekimlerle bir araya gelen Sanofi Türkiye Grubu, “İyi Klinik Uygulamalar” konusunda uluslararası standartlar çerçevesinde Türkiye’nin klinik araştırmalarda bu standartlara duyarlı araştırmacıların tanınmasına katkı sağlayacak eğitimler düzenledi. Farklı Ülkelere Danışmanlık AkademiKA International eğitim programı uzman bilim adamlarından oluşan kurul yönetiminde özellikle araştırmacı hekimleri ve sağlık çalışanlarını evrensel ilke ve standartlar konusunda bilgilendiren bilimsel bir eğitim programı olarak ön plana çıkıyor.

Son olarak İran’dan gelen hekimlere özel olarak düzenlenen eğitim programı kapsamında Orta Doğu ve Orta Asya ülkelerinden katılımcılar için de eğitimler düzenledi. Son dönemde Türkiye’de yeni ilaç keşifleri için büyük yatırımlar yapıldığını belirten Sanofi Türkiye Medikal Direktörü Dr. Edibe Taylan, Türkiye’nin özellikle ilaç Ar-Ge’si ve klinik araştırmalar konusunda bölgesel rol model olduğunu vurgulayarak şunları kaydetti: “Sanofi Grubu Türkiye Klinik Araştırmalar Birimi, 2010 yılında başarılı çalışmaları ve deneyimli ekibi nedeniyle Orta Doğu Bölgesi’nin sorumlu lideri olarak atandı. Mısır, Suudi Arabistan, Körfez Ülkeleri, Ermenistan, Ürdün, Lübnan, Güney Kıbrıs ve İran’dan sorumlu olan Sanofi Türkiye Klinik Araştırmalar ekibi, bu ülkelere klinik çalışmalarında danışmanlık yapıyor.

Sanofi Grubu Türkiye, bugüne kadar Ege Üniversitesi çatısı altında 35 klinik araştırmayı destekledi ve tüm bu araştırmalar her iki tarafın da işbirliği ile başarı ile tamamlandı.” Tıbbi Yazarlık AkademiKA, 10 yılda 37 kez Temel ve İleri Düzeylerde Türkçe ve İngilizce eğitim düzenlemiş ve 1800 civarında katılımcı eğitimleri başarı ile tamamlamıştır. 2008 yılından itibaren de AkademiKA çeşitlenerek Eğitimler yanında, Tıbbi Yazarlık alanında faaliyet göstermekte ve belirli aralıklarla teşvik amacı ile Ödül programları düzenlemektedir Stevie Awards’tan Ödül ABD ve Avrupa’nın önde olduğu klinik araştırmalar pazarında Türkiye’nin son dönemde yıldızının parlamasına önemli katkılar sunan AkademiKA, bugün hem Türkiye’de hem de Ortadoğu bölgesinde sağlık otoriteleri tarafından referans program kabul ediliyor. AkademiKA, 2010 yılında Türkiye’ye sağladığı katkılar nedeniyle dünyanın en saygın iş dünyası ödülleri arasında sayılan Stevie Awards kapsamında “En İyi Yeni Ürün” ve “En İyi Kurumsal İmaj Etkinliği” kategorilerinde ödüle layık görüldü.