Yumurtanın faydası; zarında gizliymiş!

p15Türkiye’de Takviye Edici Gıdaların Satışını Düzenleyen Yasaların değişmesinin sektöre nasıl etkileri vardır?

“Bildiğiniz gibi uzun bir süredir bu alanda bir yasal boşluk bulunmaktaydı. Sadece üretim yerinin izin belgesine ait numarayı kutunun üzerine basmak yeterliydi. Piyasa denetimi ile kontrol edilemeye çalışılıyordu. Bir otoriteden izin alınmaması, ürünlerin gelişi güzel ve merdiven altı olmasına yol açıyordu. Kolay piyasaya girmek ürün kirliğine yol açtı. Bu durum sürdürülemezdi. Bu nedenle T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanlığı bir yönetmenlik yayınlayarak bu durumu düzenledi. 5996 sayılı kanundan dayanak alan Takviye Edici Gıdaların İthalatı, Üretimi, İşlenmesi ve Piyasaya Arzına İlişkin Uygulama Talimatı 1 Ocak 2016’dan sonra onay numarası olmayan Takviye edici gıdaların piyasada olmasına izin vermeyecek. Eczanelerin takviye edici gıdaları stoklarına alırken bu onay numaralarını takip etmeleri ve yılsonuna kadar satacakları miktarları planlamaları bu nedenle önemlidir.”

Siz bu değişikliği nasıl buluyorsunuz?

“Şu anda birkaç küçük düzeltme ile oldukça başarılı bir düzenlemeye sahip olduk. Diğer ülkelerin bizim düzenlemelerimizi örnek olarak alacağını düşünüyorum. Onaylı ürünler komisyon tarafından bir çok açıdan değerlendirildiği için tüketici açısından güvenli ürünler olacaktır.”

Hangi ürünlerin onaylandığını nasıl takip edebiliriz?

“Onaylı ürünleri aşağıdaki linkten görebilirsiniz. https://ggbs.tarim.gov.tr/ cis/servlet/StartCISPage?PAGEURL=/ FSIS/ggbs.takviyeGidaSorgu. html&POPUPTITLE=AnaMenu”

Nemolix C3 nasıl bir üründür?

“Nemolix C3 Yumurtanın Kabuğunun Zarı & Akgünlük Ekstresi & Zerdeçal Ekstresi içeren 30 yumuşak kapsül takviye edici gıdadır. Nemolix C3 içerdiği 3 etkende patentlidir. BiovaFlex® patenti Biova’ya ait Hydro5™işlemi kullanılarak geliştirilmiş olan nutrasötik nitelikte bir içeriktir. İşlem sırasında yumurta zarından doğal olarak elde edilen eklem besleyici içerikte aşağıdaki temel maddeler bulunur:

• Kolajen – Lifli bir protein olan kolajen, kıkırdak mukavemeti ve elastikiyeti için kritik öneme sahiptir.

• Elastin- Cilt, kıkırdak, belkemiği sağlığı ile kardiyovasküler sağlık açısından oldukça önemli bir madde olan Elastin, aynı zamanda, dokulara elastik gerilim ve dokuların esnedikten sonra ilk şekillerine dönmesi için gereken kabiliyeti kazandırır.

• Desmozin ve İsodesmozin – elastinin elastikiyet veya “lastiksi” özelliklerinin ortaya çıkmasında rol oynayan iki küçük amino asittir.

• Glikozaminoglikanlar – Bağ dokularının, interstisyel sıvıların ve iskelet yapılarının yapısal bileşenleri olarak görev yapan hayati öneme sahip polisakkaritler olan Glukozamini ve Kondroitini de içeren Glikozaminoglikanlar (GAGlar).

• Dönüştürücü büyüme faktörü – doku tamirinde, hücresel farklılaşma ve bağışıklık sistemi fonksiyonlarında büyük öneme sahip bir proteindir.

Nemolix C3 diğer patentli içeriği Boswellin Super’dir. Türkçesi Akgünlük Ekstresi olan Boswellia Serrata mideye zarar vermeden ağrı kesici özellik göstermekte ve uzun yıllardır güvenle kullanılmaktadır. Nemolix C3 içerisindeki boswellin süper biyoyararlanımı artırılmış özel bir formudur. Nemolix C3 diğer bir patentli içeriği ise Curcumin C3 Reduct’dur. Türkçesi Zerdaçal ekstresi olan Curcumin çok güçlü bir antioksidandır. Biyoyararlanımı artırılmış ve rengi beyazdır.”

Yumurta kabuğunun zarı hangi teknik ile elde edilmektedir?

“Seyrek kullanım alanına sahip bir hammadde olan “yumurta kabuğu”, “yumurta kıran” tesislerden elde edilmektedir. Yumurta kabukları ve içlerinde bulunan zarları, birbirinden tamamen doğal ve patentli (ABD Patent No. 7.584.909) mekanik bir işlem kullanılarak ayrılırlar. Konsantre durumdaki zarlar daha sonra patenti (ABD Patent No. 8.211.477) Biova’nın mülkiyetinde bulunan Hydro5™ işlemine tabi tutulur. Bu Iowa Üniversitesi Araştırma Parkında bulunan şirketimize ait tesiste geliştirilmiş olan işlem sonucunda, düşük kül miktarına sahip, yararlı ve ölçülebilir besinsel bileşenler açısından zengin suda çözünebilen yumurta kabuğu zarı elde edilir. BiovaFlex® işlem sonucunda elde edilen bir içeriktir.”

Nemolix C3 güvenli midir?

“EVET! Firma tarafından bizzat yapılan araştırma ve daha önceden yayınlanmış bilimsel yayınların dikkatli bir şekilde incelenmesi sonucunda; BiovaFlex® in içeriğini teşkil eden yumurta kabuğu zarının güvenliği ve tolere edilebilmesi ile ilgili herhangi bir öneri veya kaygı oluşturacak potansiyel bir duruma rastlanmamıştır.”

6 YORUMLAR

  1. Babam 86 yaşında belindeki ve ayaklarındaki kireçlenmeden ötürü yürüyemiyordu ve yoğun ağrısı vardı,ürünü kullanmaya başlayalı 13.günümüz ağrıları yok denecek kadar azaldı ve yürüyor,bu tür orunları olan kişiler rahatlıkla kullanabilir,bu kadar kısa zamanda etkilimolabileceğini düşünmüyordum,tek kelime ile harika mucize bir ürün
    Teşekkürler

    • Merhaba, ayak burkulmasından dolayı ayağımda kemik iliği ödemi oluştu. Doktorum bu ilacı vermişti. Faydalı da olmuştu.

  2. Gurcay aynı yorumu başka sitede de yapmışsın. İlaç firması çalışanısın sanırım!

  3. Yusuf bey.. ne yazıkki tıb ticarethanesinin enayi avlama sistemi bu.. okadar belli oluyorki.. kendi kendilerini tavsiye etmeleri..Allah bildiği gibi yapsın tüm kurnaz, menfaatçi ve yalancıları, hayatları üç kağıt üzerine kurulmuş..Burada Halka çok iş düşüyor..kafayı çalıştırıp kanmıyacağız.. yoksa aptal modunda kalırsak sürekli dolandırılıyoruz

  4. ben çalışan değilim, annemin dizinde ağrı vardı dr ameliyat dedi bi de bu ilacı tavsiye etti. Annem sadece bu ilacı kullandı ve o günden beri hiç şikayeti yok çok şükür. Benim de belimde ciddi ağrılar vardı neredeyse yürüyemiyordum kortizon ve fizik tedaviye rağmen birtürlü geçmiyordu bi deniyim dedim öylesine. O kadar fiziki ış yapmama rağmen ağrılarım yok oldu. Ister inanın ister inanmayın ama bence çok etkili bişey.kulaginiza küpe olsun.

Comments are closed.