Türkiye’nin C vitamini eksik- Vitamin C+Selenyum ile bağışıklık sisteminizi destekleyin

Tüketici Sağlığı alanına getirdiği yeniliklerle ürün gamını genişleten Wellcare, tüm virüslere karşı bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi gerektiğine dikkat çekerek, yeni ürünü; Wellcare Vitamin C + Selenyum’u sağlığını önemseyen bireylerin kullanımına sunuyor. Özel içeriği ile aynı zamanda sektörde bir ilk olan Wellcare Vitamin C+ Selenyum, 11 yaş ve üzeri tüm yaş gruplarının düzenli ve güvenle kullanacağı bir ürün olma özelliğini taşıyor.

 

Wellcare, tüm dünyayı etkisi altına alan virüslere ve mevsim geçişinin yaşandığı bu günlerde oluşabilecek salgın hastalıklara karşı bağışıklık sisteminin desteklenmesi gerektiğine dikkat çekiyor. Hastalıklara karşı koruma sağlayan ve bağışıklık sistemini güçlendiren C vitaminin önemine vurgu yapan Wellcare, vücutta yeterli düzeyde bulunan C vitamininin hücre hasarını engellediğini ve hasarlı hücreleri onardığını belirtiyor.

“Türkiye’nin C Vitamini Eksik”

Wellcare Satış ve Pazarlama Direktörü İpek Özçırpıcı’ya göre “Türkiye’nin C Vitamini Eksik”. Özçırpıcı; T.C. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’nün ‘Türkiye Beslenme ve Sağlık Araştırması 2019’ sonuçlarına göre 15 yaş ve üzeri tüm bireylerin diyetle günlük vitamin alım durumları değerlendirildiğinde yüzde 45,1’inin C vitaminini önerilen değerlerin altında aldığının ortaya konulduğunu ifade ediyor.

“C vitaminini Selenyum ile yeniden formüle ettik”

Wellcare Satış ve Pazarlama Direktörü İpek Özçırpıcı; “Biz Wellcare olarak; C vitaminini Selenyum ile yeniden formüle ettik. C vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilinen bir gerçek, ancak Selenyum özellikle bağışıklık sisteminin ve DNA fonksiyonlarının sağlıklı işlemesi için gerekli olan çok önemli bir mineraldir. Selenyum eksikliği bağışıklık sistemini zayıflatarak kronik hastalıkların gelişimine yol açabilir. Antioksidan özelliğiyle serbest radikallerle savaşır. Bağışıklık sisteminin düzgün çalışması için selenyumu ihmal etmemek gerekir. Virüslerin gelişiminin önlenmesinde kilit rolü vardır. Hücre çoğalmasına yardımcı olur.” değerlendirmesinde bulunarak, Wellcare Vitamin C + Selenyum’un kulvarında benzersiz bir ürün olduğunu ifade etti.

“Türkiye’deki tek C vitamini ve Selenyum içerikli efervesan tablet”

Virüslere karşı bağışıklık sistemini güçlendiren Wellcare Vitamin C + Selenyum, Türkiye’deki tek C vitamini ve Selenyum içerikli efervesan tablet formu ile kullanıma sunuluyor.

KENDİNİ KORU BAĞIŞIKLIĞINI DESTEKLE sloganı ile lanse edilen Wellcare Vitamin C + Selenyum’un içeriğinde 1000 mg Vitamin C ve 200 mcg selenyum bulunuyor. Portakal ve misket limonu aromalı olan Wellcare Vitamin C + Selenyum, güzel tadı ve kolay içimiyle çocukların ve yetişkinlerin güvenle kullanacağı benzersiz bir ürün olma özelliğini taşıyor. 200 ml (bir bardak su) ile 11 yaş üzeri çocuklar ve yetişkinler için günde 1 efervesan tablet olarak kullanımı öneriliyor.