Takeda Türkiye’de yeni atamalar

Takeda Türkiye’nin Pazara Erişim ve Kurumsal İlişkiler Departmanı                  yeniden yapılandı. Departmanın Direktörlüğüne Ahmet Bilgiç, Müdürlüklerine ise Hüseyin Emre Selvi ve Belma Atalay atandı.

Dünyanın en büyük ilk 10 ilaç şirketi arasında yer alan küresel, hasta merkezli, Ar-Ge odaklı biyofarma lideri Takeda, 2009 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteriyor.  Önce insan yaklaşımıyla odağına çalışanlarını koyan, “Top Employers Institute – En İyi İşveren” ödülüne ve Great Place To Work Enstitüsü tarafından “Çalışılabilecek En İyi İş Yeri” sertifikasını sahip Takeda Türkiye’nin Pazara Erişim Kurumsal İlişkiler Departmanı geçtiğimiz günlerde yeniden yapılandı. Departmanın Direktörlük pozisyonuna Ahmet Bilgiç, Müdürlük pozisyonlarına ise Hüseyin Emre Selvi ve Belma Atalay atandı.

Ahmet Bilgiç:  Takeda Türkiye’nin Pazara Erişim ve Kurumsal İlişkiler Departmanı Direktörü
Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi mezunu olan ve Dowling Collega’da MBA programını tamamlayan Ahmet Bilgiç profesyonel iş hayatına 2003 yılında Amerika’da The Oil Depot Pazarlama Müdürü olarak başladı. Sonrasında kariyerine sağlık sektöründe devam eden Bilgiç, sırasıyla, Tepe Teknoloji Servisleri şirketinde Proje Müdürü, TCHealth Bilgi Teknolojileri’nde Sağlık Yönetimi ve Finansman Danışmanı, Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AİFD), Allergan, Novo-Nordisk’de Pazara Erişim Müdürü ve Sanofi Türkiye’de Pazara Erişim Lideri olarak görev yaptı. Son olarak Gilead Türkiye’de Pazara Erişim Direktör Yardımcısı olarak fiyatlandırma ve geri ödeme alanlarında stratejilerin geliştirilmesi ve hayata geçirilmesi sorumluluğunu üstlendi. Ahmet Bilgiç halen AİFD Geri Ödeme Çalışma Grubu Başkanı olarak dernekte aktif rol üstleniyor.

Hüseyin Emre Selvi: Takeda Türkiye Pazara Erişim ve Kurumsal İlişkiler Kıdemli Müdürü
2008 yılında Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden mezun olan ve 2012 yılında Almanya’da ekonomi yüksek lisansını tamamlayan Hüseyin Emre Selvi, sağlık sektöründeki kariyerine 2013 yılında danışmanlık şirketinde başladı. 2014-2019 yılları arasında Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği’nde çeşitli görevler üstlenen Selvi, daha sonra Sanofi Genzyme’da Pazar Erişim Lideri olarak çalıştı. Hüseyin Emre Selvi, Şubat 2022 tarihinden itibaren Takeda Türkiye’de Pazara Erişim ve Kurumsal İlişkiler Kıdemli Müdürü olarak çalışıyor.

Belma Günerinç Atalay: Takeda Türkiye Pazara Erişim ve Sağlık Politikaları Müdürü
Gazi Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olan Belma Günerinç Atalay daha sonra Hacettepe Üniversitesi’nde Ruhsatlandırma yüksek lisansına başlamış ardından aynı üniversitede Sağlık Ekonomisi ve Farmakoekonomi alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 17 yıldır sağlık sektöründe sırasıyla Eczacıbaşı İlaç, Sanofi ve Teva’da Kurumsal İlişkiler – Ruhsatlandırma ve Pazara Erişim görevlerini üstlenen Belma Atalay’ın yeni görevi Takeda Türkiye Pazara Erişim ve Sağlık Politikaları Müdürü.