Selpak, “Kişisel Medikal Hijyen” Alanında Liderlik Hedefliyor

Selpak, 35 yaş üstü dört kadından ve 50 yaş üstü dokuz erkekten birinin sorunu olan inkontinans, yani istem dışı idrar kaçırma sorununa özel geliştirilen, 4×4’lük hijyen, kalite ve konfor sunan yeni medikal hijyen ürünleriyle bu yeni kategoride de liderlik hedefliyor.

Eczacıbaşı Topluluğu’nun temizlik kağıtları sektöründeki öncü ve lider kuruluşu İpek Kağıt, Selpak markasıyla kişisel medikal hijyen alanına iddialı bir giriş yaptı. İpek Kağıt, 35 yaş üstü dört kadından ve 50 yaş üstü dokuz erkekten birinin sorunu olan inkontinans, yani istem dışı idrar kaçırma sorununa özel geliştirdiği medikal hijyen ürünleriyle, tüketiciye 4×4’lük bir koruma sunuyor. Yeni ürünlerin tanıtım toplantısında konuşan İpek Kağıt Pazarlama Direktörü İçim Er, “Selpak markamızın DNA’sında yeni pazarlar yaratmak ve büyütmek var. Selpak, 1970’den beri ülkemizdeki kişisel hijyen bilincinin artması için öncü rol üstleniyor” dedi. Selpak olarak tüketicilerin hayatlarının her döneminde kişisel hijyen sağlayıcısı olarak yanlarında olmayı hedeflediklerini ifade eden İçim Er, şunları söyledi: “Selpak vizyonundan hareketle, farklı kategorilere girerek, kişisel hijyen ve temizlik kağıdındaki uzmanlığımızı daha ileriye taşımak istiyoruz. Selpak’ın kişisel hijyen çatısı altında farklı yaştaki hedef kitlelere ulaştığı ürün portföyümüzü genişletiyoruz. Kişisel hijyenin yanına medikal hijyeni de ekleyerek, 35 yaş üstü tüketicilerimizin inkontinans sorunlarına çözüm sunuyoruz.”

Türkiye’de Yaklaşık 5 Milyon Kadın Ve 2 Milyon Erkek İnkontinansla Karşı Karşıya

İpek Kağıt Pazarlama Direktörü İçim Er konuşmasında; kişinin kontrolü dışında oluşan, kişisel ve sosyal hayatta hijyenik ve ruhsal problemler yaratan inkontinans hakkında bilgi de verdi. İnkontinans sorununa sıklıkla rastlandığını vurgulayan Er, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ülkemizde beş milyonu kadın olmak üzere 7,2 milyon kişinin bu sorunla karşı karşıya olduğu tahmin ediliyor. Bu sorunu yaşayanları üç gruba ayırıyoruz, çünkü sorunlarının boyutu ve ihtiyaçları farklılaşıyor. 35 yaş üstü her dört kadından biri, 50 yaş üstü her dokuz erkekten biri inkontinans sorunuyla karşı karşıya. Bu kişilerin çok büyük bölümü mobil kişiler, yani hayatlarını hareket kısıtlaması olmadan sürdürüyorlar. Bir bölümü ise yarı mobil, yani yardım alarak hayatını sürdüren kişiler ve tam yatağa bağlı hastalar. Ne yazık ki bu sorun halen çok kişisel görüldüğü için kişiler bu sorunlarını en yakınlarıyla bile paylaşmıyor, doktora gitmekten de çekiniyorlar.”

Büyüme Mobil Kişilere Yönelik Ürünlerden Gelecek

Türkiye’de inkontinans pazarının önümüzdeki dört yılda üç kat büyüyeceğinin öngörüldüğünü de sözlerine ekleyen İçim Er, Avrupa ve ABD’de olduğu gibi, büyümenin mobil kişiler için geliştirilen ürünlerden, yani kadın mesane pedi ve erkek mesane gardından geleceğini öngördüklerini belirterek, şöyle devam etti: “Bugün temizlik kağıtlarında en yakın markalı rakibimizin iki katı pazar payına sahibiz. İnkontinans pazarında da marka gücümüz ve tüketici içgörüsüne dayanan, farklılaşmış ürün portföyümüz ve Eczacıbaşı güvencesiyle lider olacağımızdan kuşkumuz yok. Tüketicilerimize hijyen, kalite ve konforu bir arada sunmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Ultra emici Selpak Medikal Hijyen Ürünleri

Selpak, inkontinans sorununa özel olarak tasarlanan kadın mesane pedi, erkek mesane gardı, belbantlı yetişkin bezi ve yatak koruma örtüsü ürünleri ve kişisel medikal bakım sağlayan tamamlayıcı ürünler olan saç yıkama bonesi, perine bölgesi temizleme havlusu ve vücut temizleme havlusu ürünleriyle tüketicinin yanında olacak.