Safex Türk Markası olarak sahalara döndü


2007 yılından bu yana Armoni Medikal’in ülkemizde distrübörlüğünü yaptığı prezervatif pazarının bilinen markalarından Safex, marka haklarının firma tarafından 2014 yılı ilk çeyreğinde satın alınmasıyla bir Türk markası duruma geldi

1996 yılından beri İngiliz markası olarak faaliyet gösteren Safex, 2014 yılı ilk çeyreğinde Armoni Medikal tarafından satın alınmıştı. 2007 yılından bu yana Armoni Medikal’in ülkemizde distrübörlüğünü yaptığı prezervatif pazarının bilinen markalarından Safex, marka haklarının firma tarafından 2014 yılı ilk çeyreğinde satın alınmasıyla bir Türk markası duruma geldi. Avrupa’da üretilen Safex, İngiliz standartlarındaki yüksek ürün kalitesi ve marka güvencesiyle dünyanın birçok farklı ülkesinde satılıyor.

SAFEX BİLİNEN VE ARANAN BİR ÜRÜN OLMAYI BAŞARDI

Armoni Medikal’in Yönetim Kurulu Başkanı Harun Piltan, Safex’in pazara girdiği ilk günden bugüne kadar satış başarısını korumayı başaran bir marka olmasından duyduğu memnuniyeti şu şekilde ifade ediyor: “Ülkemizde prezervatif pazarında kaliteli bir markayı kalıcı hale getirmek için gösterdiğimiz yoğun çalışmaların sonunda Safex gerçek anlamda bilinen ve aranan bir ürün olmayı başardı. Çeşitleri arasında özellikle geciktirici kremli “Safex Delay” serisinde müşteri memnuniyetinin yüksekliği markanın pazardaki en güçlü faktörlerinden birini oluşturuyor. İngiltere’deki şirketimiz ARMONI UK LTD tarafından Avrupa dağıtımlarına başlanan ve bayiler tarafından mutlulukla karşılanan ürünler satış noktalarda yerini almaya başladı. 1996 yılından bu yana dünya pazarlarında kalitesini ispatlamış olan Safex’i, bir Türk markası olarak Avrupa ve Dünya pazarlarının en bilinen markalarından biri haline getirmeyi hedefliyoruz” dedi. Safex Delay Türkiye’de Eczane dağıtımlarına başladığını ve 12.li paketlerin Eczanelerde satılacağı bildirildi.