Probiyotikler kilo kontrolüne destek oluyor

Sağlıklı yaşam ve kilo kontrolü artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Son yıllarda yapılan klinik çalışmalar bazı probiyotik suşlarının sindirim sisteminin düzenlenmesi ve kilo kontrolü üzerinde etkili olduğunu gösteriyor. 10 yıldan fazla süren klinik araştırmanın ürünü Wellcare’den Provim Shape iştah hormonu üzerine etki ederek kilo kontrolüne destek oluyor.  

Kilo kontrolünün sağlıklı yaşamın bir parçası olduğu gerçeğini hepimiz biliyoruz. Probiyotiklerin daha çok hayatımıza girdiği bu günlerde yapılan çalışmalar da sağlıklı mikrobiyotadaki bazı probiyotiklerin kilo kontrolünde etkili olduğunu gösteriyor. Wellcare’den Provim Shape, içeriğindeki Bifidobacterium Animalis Lactis B420 sayesinde vücut ağırlığını ve şeklini kontrol etmeye ve düzenlemeye etki ediyor.

Günlük olarak alınan tek kapsül ile Provim Shape, sağlıklı mikrobiyatanın oluşmasına ve sindirim sisteminin düzenlemesine yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra vücut yağ kitlesi kontrolünü ve bel çevresindeki yağlanmanın azalmasını sağlıyor, abdominal yağlanmayı kontrol ediyor, KZYA (kısa zincirli yağ asitlerinin) üretimini artırıyor, enerji alımını azaltıyor.