Polifarma İlaç, sektöre öncülük etmeye devam ediyor

Polifarma İlaç, İstanbul Sanayi Odası tarafından hazırlanan ‘Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2021’ araştırmasında 92. sırada yerini aldı.

İstanbul Sanayi Odası, üretimden net satışlar baz alınarak gerçekleştirdiği ‘Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2021’ araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Türkiye’de 36 yıldır toplum sağlığına ve sağlık sektörüne katkı sağlayan, yüzde 100 yerli sermayeli Polifarma İlaç, listeye 92. sıradan girme başarısını gösterdi. Polifarma’nın İSO İkinci 500 şirketlerinin ana büyüklük kriteri olan üretimden net satışları, 848.9 milyon TL olarak gerçekleşti.

Türkiye’nin dışa bağımlılığını azaltmak ve ilaçlara kolay erişimi sağlamak için çalışan, 70’ten fazla ülkeye ihracat yapan Polifarma İlaç, serum ve hastane ürünleri alanında Türkiye’nin en çok tercih edilen markası. Anestezi başta olmak üzere yoğun bakım, enfeksiyon, onkoloji, radyoloji, diyaliz ve kardiyoloji gibi birçok terapötik alana yönelik ilaçlar ve kritik öneme sahip serum üretimi yapan Polifarma İlaç’ın ampul, flakon, PFS formlarında üretimi ve tüm formlarda yaklaşık 600 ruhsatlı ürünü bulunuyor. Pazar lideri olduğu serum üretiminin yanı sıra IV (damar yolu) ilaç portföyünü hızla geliştirirken, reçeteli pazarlar alanında da büyümesini sürdürüyor.