Philips Visiq Ultrason

p21Hızlı ve güvenilir teşhis kabiliyeti, karar süreçlerinde yüksek kaliteli görüntüleme kapasitesiyle üstün performanslı taşınabilir ultrason sistemi

Bakım neredeyse ultrason imkanı hemen elinizde

Henüz doğmamış olan bebeğinizin yüksek kaliteli görüntülerini aile hekimizde genel kontrolünüz sırasında ya da en yakın hastaneye yüzlerce kilometre mesafede, Afrika’daki bir klinikte görebilmeyi düşünün. Artık bu Philips VISIQ ile mümkün. Prop + tabletten oluşan bu sistemle alışılmış ultrason(cartbased) sistemlerin kalitesini elde edeceksiniz. Tamamen taşınabilir olup kolay kullanımıyla bu sistemle sağlık hizmetleri neredeyse artık ultrason da orada.

VISIQ nedir?

VISIQ alışılmış ultrason sistemlerin görüntü kalitesini sunan, prop ve tabletten oluşan yeni bir sistemdir. Elde taşınabilir (ultramobil) olması ve kolay kullanımıyla VISIQ ister hastanelerin doğumhanelerinde ister en ücra, ister kırsal hastane ortamlarında olsun klinisyenlere kaliteli obstetrik, jinekolojik ve batın taramaları gerçekleştirme imkanı sunuyor.

VISIQ – Yeni olan ne?

• Ultra-mobil: Minyatürleştirme alanındaki ilerlemeler sayesinde standart bir ultrason sisteminde ne varsa bir prop, USB bağlantısı ve bir tabletten oluşan bu sistemde de aynısı var. VISIQ’yu ultrason ihtiyacı olan her yere kolaylıkla taşımak mümkün. Dolu pille iki buçuk saat sürekli tarama yapabilen VISIQ, üzerindeki (built-in) Wi-Fi seçeneği ile standart DICOM (Tıpta Dijital Görüntüleme ve İletişim) veri transfer imkanı sağlıyor.

“Küçük kliniklerden toplum sağlığı programlarına kadar sahadaki sağlık çalışanları, bu tür yenilikçi teknolojilerle buluşma imkanı olmayan bebeklerine kavuşma heyecanı içerisindeki annelerin doğum öncesi taramalarını artık yapabilecekler.” Dr. A. Krishna Kumar, Philips Hindistan Başkan Yardımcısı

• Ultra-sade: Çoklu dokunuşlu (multi-touch) kullanıcı arayüzü ile alışık olduğumuz hareket kontrolü ve ileri seviyede görüntü optimizasyonuyla VISIQ kullanıcısına ultrason taramalarının gerçekleştirilmesi, ölçümler alınması ve sonuçların paylaşılmasında kolaylıklar sağlıyor. “Basit bir çalışma sistemi var ve kullanıcı eğitimleri çok kolay. Bu sade cihaz ile süratli karar verebiliyor, hastaları da doktorları da memnun edebiliyoruz. Bu cihazla her şey çok basit, çok da hızlı.” Dr. Shashikala Bhat, Kadın Doğum, TMA Pai Hastanesi, Udupi, Hindistan

• Ultra-performans: Renk akışı (color flow) ve DOPPLER’e ilaveten klinik olarak kanıtlanmış SonoCT, XRES, AutoSCAN ve Doku Harmonik Görüntüleme gibi görüntü optimizasyon teknolojilerini bünyesinde barındıran VISIQ ile normal bir ultrason görüntü kalitesini elde etmek mümkün.

“Sistem maternal-fetal tıp uzmanlarının veya bir kadın doğumcunun gündelik ultrason uygulamalarında ihtiyaç duyduğu tüm özelliklere sahip.” Dr. Michael Ruma, MaternalFetal Tıp uzmanı, Perinatal Associates,New Mexico, USA

Peki, Bu Yeniliğin ‘Size’ Faydası Nedir?

Pek çok farklı boyut ve şekilleriyle ultrason cihazlarının hareket kabiliyeti, kullanım kolaylığı ve görüntü kalitesi arasındaki bağlantı ile avantaj ve dezavantajlar daima tartışılagelmiştir. Taşınabilirliği, kullanım kolaylığı sağlayan tasarımı ve arabalı ultrason sistemlerine eşdeğer görüntü kalitesi elde etme imkanını eşsiz bir şekilde birleştiren VISIQ, klinisyenlerin çeşitli ortamlarda, hatta yarı-kent ve kırsal ortamlarda bile, ultrason ile incelemeler yapmasını mümkün kılıyor. Bebeklerini kucaklarına almayı bekleyen anne-babalar düzenli kontrol ile ciddi sorunları zamanında teşhis edilebilmesine olanak tanıyan bu sistemle bebeklerinin büyümesini takip edebiliyor. Ek olarak Ayakta tedavi sunan kliniklerdeki aile hekimleri taramalarını kendileri gerçekleştirerek teşhis süreci ve olası tedavileri daha hızlı bir şekilde gerçekleştirmesine yardımcı oluyor.

Bunu nasıl başardık?

Philips sahaya inmek suretiyle sağlık uzmanlarıyla görüştü ve onların ultrason sistemleriyle ilgili karşılaştıkları sorunlara odaklandı. Klinisyenler için hem geleneksel hastane ortamında hem de daha farklı ortamlarda öne çıkan başlıca konuların taşınabilirlik özelliği ve kullanım kolaylığı olduğu tespit edildikten sonra elde edilen bu sonuçlardan hareketle Philips, küresel pazar içerisindeki farklı klinik kullanıcılara yüksek-kaliteli görüntüleme imkanını daha az maliyetle ve taşınabilir bir ultrason cihazıyla nasıl sunabileceğini araştırdı. Farklı konularda uzmanbir ekipten oluşan Philips takımı bu konuya odaklanarak kapsamlı bir araştırma gerçekleştirdiler. Tüm dünyada 400’den fazla müşteriden geri bildirim toplandı. Geliştirme aşamasındaysa ABD’den Uganda’ya, Çin’den Almanya’ya, Kenya’dan Endonezya’ya kadar müşterilerle birlikte birebir (mockup) modeller üzerinde çok yoğun testler gerçekleştirildi ve tüm bu çalışmalar neticesinde standart bir ultrason sistemi üzerinde bulunan özelliklerintamamına sahip, yüksek kalitede ultrason görüntü elde edebilme imkanına sahip minyatür boyutta, ergonomik ve taşınabilir bu cihaz ortaya çıktı.

Bunları Biliyor musunuz?

• Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre teşhis amaçlı görüntülemenin sağlık hizmetleri açısından kritik olduğunu,

• Son otuz yılı aşkın bir süreçte ultrasonun çağdaş tıp uygulamaları içerisinde en yaygın kullanılan teşhis araçlarından biri olduğunu,

• Philips’in bu ürünüyle 30 yılı aşan bir süreçte görüntüleme teknolojilerin ulaşmış olduğu noktayı avucunuzda tutabileceğiniz bir propa kadar indirgemiş olduğunu biliyor muydunuz?

2 YORUMLAR

    • Fiyatı Hakkı’nda bilgi alabilirmiyim ayrıca genel ultrasonografiik muayenede kullanılabilinirmi(örneğin acil tıp alanında)

Comments are closed.