Philips dStream ile MR’da Netlik ve Hız Bir Arada

p27Netlik ve hız MR görüntülemede zıt güçler olarak kabul edilir.

Philips, SNR oranını yüzde 40’a kadar, verimlilik oranını ise yüzde 30’a kadar artıran ilk dijital geniş bant RF mimarisi olan dStream ile artık bu iki özelliği bir araya getiriyor. Bu yeni teknoloji aynı zamanda pahalı RF donanım güncellemelerine olan ihtiyacı da ortadan kaldırarak son teknoloji bir MR sistemine sahip olmayı daha kolay hale getiriyor.

SNR oranında yüzde 40’a varan artış

dStream’de kullanılan RF, sinyali doğrudan hasta üzerindeki bobinde dijitalleştirerek saf bir MR sinyali elde eder. Sinyal dijitalleştirildikten sonra yüksek bant genişliğine sahip fiber optiklerle rekonstrüktöre transfer edilir. Konvansiyonel kablolardan farklı olarak, yüksek bant genişliğine sahip fiber optik aktarımda kablolar arası haberleşmeden ya da uzun analog kablolarla transfer yapılmasından doğan gürültü olmaksızın sinyal sadakati tam olarak korunur. Hasta üzerinde dijitalleştirme ve fiber optik aktarımın bu şekilde bir araya gelmesi sayesinde SNR oranında yüzde 40’a varan artışlar sağlanmaktadır.

Verimlilik oranında yüzde 30 artış

dStream, verimlilik oranını yüzde 30’a kadar arttırabilmektedir. Flex Coverage spine bobini raylı yatağın altına entegre edilmiştir ve bu sayede hastanın boynundan ayak parmaklarına kadar olan alanı kapsayarak günümüzde tipik vakaların yüzde 60’ında görülen bobin ayarlama ve yerleştirme ihtiyacını ortadan kaldırır. Hafif ve esnek FlexCoverage ön bobini 60 cm’lik ayak-baş kapsama alanı sağlar. Tüm dStream bobinlerinde paralel görüntülemeden en üst düzeyde faydalanmak amacıyla geliştirilmiş paralel görüntüleme tekniği kullanılmıştır. Sistemin hızı ve basitliğini geliştiren FlexConnect sayesinde kullanıcılar bobinleri kolay bir şekilde bağlayabilmektedir. Auto-eject sayesinde ise bobinler yataktan kolaylıkla ayrılabilmektedir. Muayene esnasındaki iş akışını daha da basitleştirebilmek adına sistem seçili bölge için en yüksek SNR oranını elde etmek üzere hangi bobin ve unsurların aktive edilmesi gerektiğini otomatik olarak belirler.Öngörülemeyen iş akışının temel sebeplerinden biri olan tanı değişkenliğinin ortadan kaldırılması sayesinde prosedür süreleri kısalmakta ve daha tutarlı hale gelmektedir.

Daha düşük kullanım ömrü maliyetleri

dStream’de sinyal bobinde dijitalleştirildiği için MR sistemi mevcut kanal sayısını kısıtlamaz. Sistem sahipleri RF alıcı sistemlerini güncellemeksizin bobinleri istedikleri sayıda kanalla kullanabildikleri için sistemin kanaldan bağımsız oluşu önemli bir avantajdır. Klinik becerileri büyük çaplı sistem yenilemeleri olmaksızın kolayca genişletmeyi mümkün kılan dStream sayesinde daha düşük kullanım ömrü maliyetleri ve ekonomik açıdan benzersiz bir değer elde edilebilir. dStream dijital geniş bant mimarisi tüm Philips Ingenia MR sistemlerinde bulunmaktadır. dStream’in faydalarına göz atmak için www. philips.com/Ingenia30T adresini ziyaret edin veya yerel temsilcinizle iletişime geçin.