Nano teknolojik diş fırçası Misoka, Türkiye’de

Diş hekimi Emek Külür ve İlkin Kavukcu, macunsuz diş temizleyen
ve tüm dünyada büyük yankı uyandıran Japon teknolojisi Misoka’yı
Türkiye’ye getirdi. İş hayatında birçok başarıya imza atan iki iş kadını, Maison & Object Paris 2017’de tanıtılan nano teknolojik diş fırçası Misoka’yı Türkiye’de 1 milyon adet satmayı hedefliyor.

Hijyenik… Pratik… Sağlıklı…

Ağız ve diş sağlığı konusunda Türkiye’nin bakım ve tedavi haritasını
çıkaran bir araştırma yapan Diş Hekimi Emek Külür, literatür
araştırması yaparken keşfettiği Misoka’yı Türkiye’ye getirmek için
uzun bir uğraş verdiklerini söyledi. Japonya’da ki merkezi ziyaret edip yerinde bilgi alan Emek Külür, “Misoka, İlk kez, bu yıl Paris’de, Maison & Object’de bu yeni teknoloji tanıtıldı. Türkiye’ye getirmek için, bu büyük bir yatırım ve proje olduğu için profesyonelliğine ve başarısına güvendiğim dostum İlkin Kavukcu ile iş ortağı olduk” dedi. Türkiye’de ilk etapta eczanelerde satışa sunulacak olan Misoka’nın önemli bir buluş olduğunu belirten İlkin Kavukcu ve Emek Külür, “Buluşlar ve yenilikler, insanların hayatlarını kolaylaştırmak ve hep daha iyiyi insanlara sunmak için var. Bu buluş da, bilinçsiz diş macunu kullanımı nedeniyle özellikle çocukların ve elbette herkesin fazla florüre maruz kalmasını engelleyen, ağız hijyenini daha güvenli, daha pratik ve daha sağlıklı bir yöntemle sunan önemli bir buluş” dedi.

Misoka nasIl temin edilir?

İlk etapta, www.misoka.com.tr adresi ile E-Ticaret platformunda
ve Türkiye genelinde eczanelerde satışa sunulacak olan Misoka,
lansmanı yapıldığı andan itibaren dünya genelinde büyük ilgi görmüştü ve Türkiye’den ulaşmak isteyenler ancak internet üzerinden sipariş verebiliyordu. Çocukların ağız ve diş sağlığı konusunda duyarlı anneler başta olmak üzere herkesin bilinçsiz diş macunu kullanmasının önüne geçen nanoteknolojik diş fırçası Misoka, macunsuz diş temizliği sağıyor.

Nasıl kullanılır, özellikleri nelerdir?

Osaka merkezli teknoloji şirketi işbirliğiyle üretilen ve Japon tasarımcılar tarafından geliştirilen nanoteknolojik diş fırçasının en
önemli özelliği, kıllarının nano boyuttaki 1 milyar mineral iyonlarla
kaplanmış olması. (1 nanometre, metrenin milyarda biri, diğer bir
deyişle 1 milimetrenin milyonda biri kadardır) Kıllar üzerindeki iyonlar, fırçalama sırasında diş yüzeyindeki birikimleri ve lekeleri temizlerken, diş minesini kaplayarak bir tür koruma kalkanı da oluşturuyor. Bu üründe diş macunu kullanmak yerine diş fırçasını bir bardak su içine daldırarak kıllar üzerindeki iyonların serbest kalmasını sağlıyor ve dişinizi fırçalıyorsunuz.

Öncelikle anneler ve çocuklar…

Misoka Türkiye Temsilcisi ve ortağı İlkin Kavukcu, “Öncelikle
annelerin sonra herkesin ağız bakımında kendini güvende hissetmesini istiyoruz” dedi. İnsanların, birçok kimyasala maruz kalmadan da ağız hijyeni sağlayabileceğini Misoka ile anlatmak için
Emek Külür’le bu işe başladıklarını anlatan gazeteci İlkin Kavukcu;
“Misoka, dünyada diş bakımı ve ağız hijyeni konusunda ki en son
teknoloji. Japonya’da Osaka merkezli teknoloji şirketi tarafından
uzun yıllar üzerinde çalışılarak geliştirilmiş, her şeyden önce çok
pratik, daha güvenli ve daha sağlıklı bir diş fırçası. Bir anne olarak,
çocuklarımın dişlerini fırçalarken macunu yutup yutmadığından ya
da ne kadar yutmuş olabileceğinden emin olamıyorum ve tedirgin
oluyorum. Misoka’yı öncelikle ailem ve ben kullanmaya başladık.
Bizi o kadar çok heyecanlandırdı ki, Misoka’nın Türkiye temsilciliğini birlikte alarak Emek Külür’le dostluğumuzu iş ortaklığına taşıdık. Nanoteknolojik diş fırçası Misoka, ağız hijyenini sağlamak konusunda kolaylık ve pratiklik sunarak hayatımızı kolaylaştırıyor. Adeta görünmez teknolojiyi görselleştiriyor” dedi.

Temizlik operasyonunu kendiniz yapabilirsiniz

Misoka Türkiye Temsilcisi ve Diş Hekimi Emek Külür, nano
teknolojinin günlük diş bakımı ve ağız hijyeni dışında diş hekiminin
uyguladığı temizlik operasyonu sonrasında ki kadar parlak ve temiz
sonuç alındığını açıkladı. Nanoteknolojik diş fırçası Misoka hakkında bilgi veren Emek Külür, “Diş macunu olmadan da dişler temizlenebiliyor. Bu fırçaları suya tuttuğunuzda aktif hale gelen iyonlarıyla dişleriniz tertemiz oluyor. Misoka diş fırçasının en önemli özelliği, kıllarının nano boyuttaki 1 milyar mineral iyonlarla kaplanmış olması. (1 nanometre, metrenin milyarda biri, diğer bir deyişle 1 milimetrenin milyonda biri kadardır) Kıllar üzerindeki iyonlar, fırçalama sırasında diş yuzeyindeki birikimleri ve lekeleri temizlerken, diş minesini kaplayarak bir tür koruma kalkanı da oluşturuyor. Bu üründe diş macunu kullanmak yerine diş fırçasını bir bardak su içine daldırarak kıllar üzerindeki iyonların serbest kalmasını sağlıyor ve dişinizi fırçalıyorsunuz. Bu yeni diş fırçası, nano-mineral kaplamayla işlenmiş kılları sayesinde sadece kılları nemlendirip fırçalayarak diş yüzeyinden plağın uzaklaştırılmasını sağlıyor. Tek bir bardak su gerektirdiği için, insan sağlığına ve küresel çevreyi korumaya da katkıda bulunuyor.

Dişler iyonlarla nasıl temizleniyor ?

Misoka nanoteknolojik diş fırçasının dişleri nasıl temizlediği hakkında bilgi veren Diş Hekimi Emek Külür “Fırçayı suya daldırdıktan sonra, kılların üzerindeki nano boyutlu mineral iyonları aktive olarak, dişleri temizliyor ve diş yüzeyinin daha yüksek hidrofilik özelligi ile su çekmesine ve pürüzsüz hale gelmesine neden oluyor. Bu fırçalarda nano boyutlu magnezyum, kalsiyum, sodyum ve daha fazlasıyla kaplama teknolojisi kullanılıyor. Nanoteknolojik diş fırçasının kılları camın yüzeyi gibi parlak ve pürüzsüz oluyor. Yüzeye hidrofilik özellik katılarak, leke ve kirlere karşı dirençli hale getiriliyor. Ultra ince kıl tasarımı sayesinde dişlerde ve diş etlerinde hafif fırçalama ile hassas ve etkili diş bakımı elde ediliyor” dedi. Dişleri sadece suyla temizlemek için kullanılan nanoteknolojik diş fırçası ilk olarak Japonya’da 2007 yılında piyasaya sürüldü. Dünyada 3 milyondan fazla kişi bu diş fırçasını kullanıyor.

#hijyen, nanoteknoloji, #dis