Kampotu İlaç’tan doğa dostu bir proje daha: “Eczanede Sürdürülebilirlik”

Doğadan aldığı ilhamla tüketicileri için sağlıklı çözümler sunan Kampotu İlaç, doğanın bize sunduklarını gelecek kuşaklara taşımak için çevre dostu bir projeyi daha hayata geçiriyor. “Eczanede Sürdürülebilirlik” projesi kapsamında eczanelere konumlandırılan kutulardaki ambalajların geri dönüşümü ile çevre dostu bir yaklaşım sergilerken; geri dönüşümden elde edilen gelir ise bağış yoluyla iyiliğe dönüşüyor.

Günümüzde, ekonomik değerin yanında, sosyal ve çevresel konuların da şirketlerin sorumluluğu haline geldiği yeni bir dünya düzenine girmiş bulunuyoruz. Rekabetçi iş ortamında, ekonomik, çevresel ve sosyal faktörlerin iş stratejilerine entegre edilmesi giderek daha fazla önem taşıyor.

Bu felsefe ile hareket ettiklerini ve sürdürülebilir bir yaşam için projeler ürettiklerini ifade eden Kampotu Genel Müdürü Beril Koparal Ergün: “Şirketimiz üretimden satışa tüm fonksiyonlarına döngüsel ekonomiye katkıda bulunacak uygulamaları entegre ediyor ve yenilikçi çözümler için sürekli araştırmalar yapıyor. Döngüsel ekonomiyi uygularken iyilik peşinde de koşuyoruz. Ürünlerimizle insanlar için iyi bir yaşama destek olurken, iş süreçlerimizle ve sosyal sorumluluk projelerimizle iyi bir dünyaya katkıda bulunmaya çabalıyoruz. 2022 yılında iş ortaklarımız eczacı ve hekimlerle sürdürülebilirlik projelerinde bir araya gelerek daha iyi bir dünya için yaptığımız katkıları yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda Kampotu İlaç ve Gıda olarak fabrikamızda yürütmekte olduğumuz “Sıfır Atık” projemiz ve “Sürdürülebilir İş Modeli” kapsamında başlattığımız “Eczanede Sürdürülebilirlik” projemizde tüm eczanelerin desteğini bekliyoruz. Yanımızda olan ve projeye destek veren iş ortaklarımızla birlikte hem doğaya olan katkımız hem de yaptığımız iyilik bir çığ etkisi ile büyüyecek.” Diyerek, projenin öneminden bahsetti.

Voonka ürününüzün bitmiş ambalajını eczanenize getirin, doğaya ve sosyal sorumluluğa destek olun!
Eczanede Sürdürülebilirlik projesi çerçevesinde projeye dâhil olan eczanelere geri dönüşüm atık kutuları konumlandırılacak. Eczanelerden toplanan tüm ürünlerin bitmiş ambalajları düzenli olarak geri dönüşüme gönderilecek ve geri dönüşümden elde edilecek gelir bağışa döndürülecek.