İLKO İLAÇ’ın yeni ürünleri tıbbın hizmetinde

50 yıllık birikimin verdiği tecrübeyle ürün portföyünü her geçen gün büyütmeye ve güçlendirmeye devam eden ‘İlko İlaç’, yaşam süresini uzatan ve hayat kurtaran yenilikçi ürünleri ve gerçekleştirdiği ilklerle sektöre değer katmaya devam ediyor.

İlko İlaç, rifaksimin etken maddesi içeren Hepazec her bir film tablette 550 mg rifaksimin içeren 56 film tabletlik tek bir form ve ambalajda; alfa lipoik etken maddesi içeren Alfazan ise her bir film tablette 600 mg etkin madde içeren 30 film tabletlik tek form ve ambalajda hizmete sunuldu.

Yeni ilaçlar ve özellikleri;

Hepazec, rifaksimin etken maddesi içeren gastroselektif bir antibiyotiktir. Rifamisinin yarı-sentetik bir türevidir; rifamisin grubu antibiyotiklerin diğer üyeleri gibi bakteriyel DNA bağımlı RNA polimeraz enziminin beta alt ünitesine geri dönüşümsüz bağlanarak bakterinin RNA ve protein sentezini inhibe eder. Rifaksimin, 18 yaş ve üzerindeki hastalarda aşikar (overt) hepatik ensefalopati (HE) ataklarının tekrarının azaltılmasında ve diyare ağırlıklı irritabl bağırsak sendromunun (IBS-D) tedavisinde endikedir.

Alfazan, alfa lipoik asit etken maddesi içermektedir. Hem suda hem de yağda çözünebilen güçlü bir antioksidan olan alfa lipoik asit; glikozun enerjiye dönüşmesini sağlar, vücutta serbest radikallerin üretilmesini azaltır. Diyabet hastalığında sinir hücrelerini yüksek kan şekerine bağlı oluşan serbest radikallerin hasarına karşı korur. Diyabete bağlı periferal polinöropati semptomlarının tedavisinde endikedir.

#ilko, #ilaç, #hizmet, #yeni