Güçlü çocuklar için Zade Vital

Türkiye’nin ilk sağlıklı yaşam markası Zade Vital’in Omega 3 Balık Yağı çocuklara enerji kaynağı olmayı vadediyor.

Zade Vital, çocukların sağlıklarına doğal yollarla değer katmanın yanı sıra kendilerini daha enerjik daha sağlıklı hissetmeleri için Omega 3 balık yağı öneriyor. Omega 3 Balık Yağı çocukların fiziksel ve mental gelişimini destekliyor.

Mevsim geçişlerinde miniklerin zayıflayan bağışıklık sistemi; sağlıklı, dengeli ve düzenli beslenmenin yanı sıra besin desteklerine ve Omega 3 takviyesine ihtiyaç duyuyor. Markanın çocuklara özel sunduğu Omega 3 Balık Yağı Serisi ürünleri çocukların vazgeçilmezi oluyor.

Zade Vital, Ege Üniversitesi ARGEFAR ile işbirliği içinde dünyanın önemli literatür ve kılavuzlarını esas alarak GMP standartlarında ürettiği balık yağı yumuşak kapsül ve balık yağı şurupları  ile doğru Omega 3 desteği sağlıyor.

Çocuklara Omega-3 Deposu 

Deniz kaynaklı Omega 3 yağ asitleri olan EPA ve DHA’yı içeren balık yağı; çocuklarda beyin, sinir ve göz gelişiminin desteklenmesine yardımcı oluyor. Yapılan araştırmalarda çocukların sağlıklı büyümelerinin yanı sıra Omega 3 balık yağı takviyesinin astım gibi solunum yolu hastalıklarının görülme sıklığının düşürülmesinde, obez çocuklarda insülin direncinin azaltılmasında, kilo kontrolünün sağlanmasında, dikkat eksikliği ve hiperaktivite sendromunda ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde yardımcı olarak kullanılabileceği belirtiliyor.

Omega 3 balık yağı seçiminde, çocuklar için ideal EPA – DHA oranları içerip içermediğine, ağır metal bulundurmamasına dikkat etmek gerekiyor.