“Dünyayı İyilik Kurtaracak”

0
8

Tüm tüketicileri için sağlıklı çözümler sunmayı hedefleyen Voonka ailesi, gelecek kuşaklar adına hissettiği sorumluluk bilinciyle yeni projelerini hayata geçirmeye devam ediyor.  “Eğitimin Peşindeyiz” projesi kapsamında Tohum Otizm Vakfı ile iş birliği gerçekleştirerek, otizmli çocuklar için özel materyallerin yer aldığı eğitim sınıfları oluşturuyor.Eğitim Sınıfı Donatma Projesi kapsamında, özel eğitim sınıfı açılan illerde özel materyaller ile donatılan ilk sınıf 2019 yılında Mardin’de, ikincisi de 2020’de Konya’da açılmıştı. 28 Aralık 2021 tarihinde Şanlıurfa Suruç Ali Eroğlu İlkokulu’nda Voonka Kids & Tohum Otizm Vakfı Özel Eğitim Sınıfları projesinin üçüncü sınıfı da açıldı.

Doğuştan gelen ve genellikle yaşamın ilk üç yılında fark edilen gelişimsel bir farklılık olan otizmin günümüzde bilinen tek çaresi; erken tanı ve süreklilik oluşturacak özel bir eğitim.  Otizm Spektrum Bozukluğu olan çocukların erken tanısının konulması, özel eğitimi ile topluma kazandırılmasına öncülük edilmesi ve bunun yurt çapında yaygınlaştırılması amacıyla kurulan, kar amacı gütmeyen ve kamu yararını gözeten bir sağlık ve eğitim vakfı olan Tohum Otizm Vakfı, özel eğitim sınıfları oluşturarak otizmli çocuklar için nitelikli eğitim almalarına katkı sağlıyor.


Şanlıurfa Suruç Ali Eroğlu İlkokulu’ndaki özel eğitim sınıfının açılışı ile ilgili konuşan Kampotu Genel Müdürü Beril Koparal Ergül: “Burada Voonka Kids  ailesi olarak, üretimden satışa tüm fonksiyonlara katkıda bulunacak uygulamaları entegre ediyoruz ve yenilikçi çözümler için sürekli araştırmalar yapıyoruz. İnanıyoruz ki, “Dünyayı İyilik Kurtaracak” dedi.
Ayrıca Ergül, yeni yılda da toplum sağlığı için çalışmaya devam edeceklerine yönelik vurgu yaptı.