Dermotek Laboratuvarları pazarın aktif oyuncusu olmayı hedefliyor


Çeşitli üniversitelerle işbirliği çerçevesinde, yeni ürün geliştirme konusunda ilerleyen ve dermatoloji alanındaki tıp kongrelerine yoğun olarak katılım gösteren Dermotek Laboratuvarları, % 100 yerli bir dermokozmetik firması olarak, bu alanda lider bir oyuncu olmayı hedefliyor

Dermotek Laboratuvarları, 2009 yılında Tekboy Tekstil AŞ bünyesinde kurulmuştur. Başta saç ve saç sorunlarına çözüm sunan markası Prozinc® olmak üzere Oksizinc®, Dermozinc® ve Lanomere® gibi markaları ile dermokozmetik alanında hızlı bir şekilde güçlü bir firma konumuna ulaşmıştır. Dermotek Laboratuvarları 2014 itibariyle Medikal Pazarlama ve Ticari Pazarlama ekipleri ile toplamda 100 kişi istihdam etmektedir. Çeşitli üniversitelerle işbirliği içerisinde, yeni ürün geliştirme konusunda ilerleyen ve dermatoloji alanındaki tıp kongrelerine yoğun olarak katılan Dermotek Laboratuvarları’nın temel hedefi; % 100 yerli bir dermokozmetik firması olarak, bu alanda lider bir oyuncu olmak.

BİOTEKNOLOJİ LABORATUVARI

Tüm markalarının üretimini, gelişmiş üretim teknolojisi ile kendi bünyesindeki üretim tesislerinde gerçekleştiren Dermotek Laboratuvarları’nın bünyesindeki bioteknoloji laboratuvarı, günümüzde bitki hücresi klonlama teknolojisine sahip ilk yerli laboratuvardır. Hızlı bir gelişim içerisinde olan Dermotek Laboratuvarları, çocuk ve yetişkinlerin kullanımına yönelik “Saç Biti” grubunu da Prolice® ismi ile 01 Eylül 2014 tarihi itibariyle Türk Tıbbının hizmetine sunmuştur. Prolice®, Saç Biti ve Sirkesi tedavisi için, hem şampuan hem sprey formlarıyla 01 Eylül 2014’ten bu yana, sadece eczanelerde bulunmaktadır. Tek kullanımda %100 etkili olan Prolice®’ın etkinlik testleri sonucunda, bit & sirke tedavisinde, hızlı çözüm sunan bir marka olduğu kanıtlanmıştır. Ayrıca Prolice®’ın dermatolojik test sonuçları, güvenli bir bit & sirke tedavisi sunduğunu da ispatlamıştır. Ciltle dost olan Prolice® böcek ilacı da içermediğinden, bit tedavisinde güvenle tercih edilebilir. Dermotek Laboratuvarları, Prolice®’ın üretim izni için gerekli olan CE üretim sertifikasını almaya hak kazanmış ve bu süreçte ilgili kurum tarafından başarılı bir denetim süreci geçirmiştir. Dermotek Laboratuvarları güvencesiyle üretilen Prolice®, 2 yaş üzeri çocuklarda ve yetişkinlerde, bit & sirke tedavisinde, kolay kullanım avantajı ile güvenilir ve % 100 etkili bir seçenektir.