Consentis Dermatoloji Kongresi’nde yeni ürünü DermEcto’yu tanıttı


Türk Dermatoloji Derneği tarafından 25’ncisi düzenlenen Ulusal Dermatoloji Kongresi 21–25 Ekim 2014 tarihlerinde Antalya Rixos Sungate Otel’de yapıldı. Türkiye’de sağlık alanında, küresel eğilimleri takip ederek yenilikçi ürünleri pazara sunan Consentis de Kongre’de egzema tedavisinde kullanılacak olan yeni ürünü DermEcto’nun ayrıcalıklı yönlerini doktorlara anlattı

Consentis’in bu yıl Kongre’de ön plana çıkan ve dikkatleri üzerine toplayan ürünü egzema tedavisinde kullanılan DermEcto oldu. Consentis, 25. Ulusal Dermatoloji Kongresi’ne 36 metrekarelik görkemli bir stand ile katıldı. İlk gün buz, ikinci gün çöl ve üçüncü gün ise tuz konseptli standı dikkat çeken Consentis, egzema tedavisinde hem enflamasyonu azaltma hem de nemlendirme özelliğine sahip DermEcto’nun içeriği ve özellikleri üzerine doktorlara detaylı bilgiler aktardı. DermEcto’nun ana etken maddesini ekstrem yaşam koşullarında mikroorganizamaların yaşamda kalmasını sağlayan Ectoin oluşturuyor. Krem şeklinde uygulamaya sunulan DermEcto’nun içerisindeki Ectoin, enflamasyon azaltıcı, nemlendirici ve hücre koruyucu özelliklere sahip bir madde olarak biliniyor. Milyonlarca yıldır mikroorganizmaların en ekstrem yaşam koşullarında hayatta kalmalarını sağlayan Ectoin sayesinde; buzullardaki, tuz göllerindeki ve çöllerdeki bazı organizmalar yaşam fonksiyonlarını canlı tutuyor. Bu yüzden Consentis kongre süresince standında ilk gün buz, ikinci gün çöl ve üçüncü gün de tuz gölü konseptlerini kullandı. Standa gelen dermatologlar stand içerisinde yaratılmış olan sanal gerçeklik uygulamasıyla da dijital dünyanın son yenilikleriyle DermEcto’nun cilt üzerine faydalarını 3 boyutlu olarak izleme fırsatı buldu.

YENİLİKÇİ ÜRÜNLER

Consentis Satış ve Pazarlama Direktörü Yaşar Çelik, Consentis olarak yenilikçi ürünlerle müşterilerin karşılanmamış ihtiyaçlarına odaklandıklarını ve bu alanda pek çok inovatif ürün konusunda dünyanın öncü firmalarıyla görüştüklerini söyledi. Consentis’in sağlık alanında çığır açan tıbbi cihaz statülü ürünlere öncelik verdiğini aktaran ve bu paralelde DermEcto’nun tıbbi cihaz statüsünde Almanya’dan ithal edilerek egzama tedavisinde hem nemlendirici hem de yatıştırıcı etkisiyle ihtiyaçları tam olarak karşıladığına dikkat çekti.

“YENİLİKÇİ TANITIM AKTİVİTELERİNE ÖNCÜLÜK EDECEĞİZ”

Consentis Dermatoloji/Kadın Sağlığı ve OTC Pazarlama Müdürü Karin Işıkçı, Consentis’in dermatoloji, kadın sağlığı ve ayak sağlığı alanlarında faaliyet gösterdiğini belirtti. Sağlık mesleği mensupları ve tüketiciyle ürünlerini buluşturmak için etkin pazarlama faaliyetlerine odaklandıklarını belirten Işıkçı, bu anlamda yenilikçi tanıtım aktivitelerine de öncülük edeceklerinin de altını çizdi.

“KATILIMCILAR İLE VERİMLİ BİR İLETİŞİM KÖPRÜSÜ KURDUK”

Consentis Satış Müdürü Serkan Soykan , 25. Ulusal Dermatoloji Kongresi’nde hem Consentis hem de DermEcto olarak büyük ilgi gördüklerini ve yeni ürünleri DermEcto’nun dermatologlar nezdinde tanınmasını sağladıklarına değinerek katılımcılar ile verimli bir iletişim köprüsü kurduklarını söyledi. Kongre’de 36 m²lik farklı konseptteki standı ile dikkat çeken Consentis, bir ürün tanıtım etkinliği düzenledi. Söyleşi odaklı geçen etkinlik büyük ilgi gördü. Kongre süresince ve bu etkinlik ile doktorlar DermEcto ile ilgili detaylı bilgi sahibi olma fırsatı elde etti.