Çok amaçlı dezenfektan kontakt lens solüsyonu ACUVUE Revitalens

Johnson & Johnson Vision’ın kontakt lens ürünleri markası ACUVUE ®’nun ürünü olan RevitaLens, peroksit kalitesinde dezenfeksiyon ve gün boyu konfor sağlıyor.

 

ACUVUE™ RevitaLens MPDS, 600’den fazla göz sağlığı profesyonelinden gelen bilgilerle dünya standartlarında mikrobiyologlar ve kontakt lens malzeme uzmanlarıyla birlikte uzun araştırmalar sonucunda geliştirildi.

Solüsyon, peroksit kalitesinde dezenfeksiyon sağlamak için çift dezenfektan teknolojisini kullanıyor ve gün boyu rahatlık sağlıyor. ACUVUE™ RevitaLens MPDS, ciddi göz rahatsızlıklarına sebep olabilecek mikropların (Acanthamoeba gibi) %99,9’undan fazlasını öldürüyor. Lens kutusunda, solüsyon kısmi olarak buharlaşsa bile lensin dezenfeksiyonunu sağlıyor.

Kontakt lens solüsyonlarının göz bakımı rutininin çok önemli bir parçası olduğunu belirten Johnson & Johnson Türkiye Profesyonel Eğitim ve Gelişim Müdürü Op. Dr. Banu Arslan, “Türkiye’de kontakt lens kullanıcılarının çoğu, günlük dezenfeksiyon gerektiren yeniden kullanılabilir kontakt lensleri tercih ediyor, ancak bazı kullanıcılar dezenfeksiyon konusunu göz ardı edebiliyor. Bu anlamda, çok amaçlı kontakt lens dezenfektan solüsyonu RevitaLens’i ürün portföyümüze katmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.