Bayer ’den göz hastalıklarının tedavisinde yeni işbirliği

bayer

Bayer, Finlandiya merkezli ilaç salım teknolojisi ve ilaç geliştirme alanında uzman DelSiTech şirketi ile yeni bir işbirliğine imza attı.

İşbirliği ve Teknoloji Lisans Anlaşması kapsamında DelSiTech’in dünya çapındaki Silica Matrix ilaç salım platformu, Bayer’in oftalmoloji alanına yönelik bileşikleri için kullanılacak. Bayer İlaç Yönetim Kurulu Üyesi ve İlaç Geliştirme Başkanı Prof. Andreas Busch, anlaşma ile ilgili yaptığı açıklamada; “Başarılı bir şekilde göz içi ilaç salımını gerçekleştirmek oftalmolojik hastalıklar için yeni tedaviler geliştirmekte karşılaşılan en büyük zorluklardan biri. Bu anlaşma, farklı göz hastalıklarına yönelik yenilikçi tedavi çalışmalarımızı destekliyor. DelSiTech ile yapılan bu ortaklık, Bayer’in oftalmoloji alanında ileri düzeyde bilimsel işbirlikleri geliştirerek hastaların yaşam kalitelerini arttırma taahhüdünün altını çiziyor” dedi.

DelSiTech ile gerçekleştirilen bu ortaklık, hastaların yaşam kalitesini arttırma amacıyla Bayer’in oftalmoloji alanında işbirliklerinin devam edeceğine yönelik taahhüdünü vurguluyor. Bayer, işbirliği kapsamındaki projelerin tüm geliştirme ve ticarileştirme maliyetleri için kaynak sağlıyor olacak. Bayer, geçtiğimiz yıl da Maryland’deki Johns Hopkins Üniversitesi ile retinal hastalıkları hedefleyen yeni göz tedavileri geliştirmek üzere beş yıllık bir anlaşmaya imza attı. Taraflar, yaşa bağlı makula dejenerasyonu (YBMD), diyabete bağlı makula ödemi (DMÖ), coğrafik atrofi, Stargardt hastalığı ve retinal ven tıkanıklığı (RVT) da dâhil olmak üzere dünya çapında pek çok insanda ortaya çıkan gözün arka bölümünü etkileyen hastalıkların tedavisinde kullanılacak yenilikçi ilaçların bulunması ve geliştirilmesi alanında ortaklaşa rol alacaklar.

1

#Bayer #gözhastalıklarınıntedavisi #yeniişbirliği #işbirliği #gözhastalıkları #göz #tedavi