AstraZeneca Türkiye’de iki önemli görev değişimi

Bilgi Teknolojileri ve Dijital Müdürü olarak görev yapan Tuna Taş, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Dijital ve İnovasyon Lideri görevine getirilirken Derya Günsel ise Türkiye Bilgi Teknolojileri ve Dijital Müdürü olarak göreve başladı.

Tuna Taş kimdir?
Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği alanında lisans derecesi, Executive MBA alanında yüksek lisans derecesi ve bilgi teknolojileri alanında çeşitli sertifikalara sahip olan Tuna Taş, kariyerine Mercedes-Benz’de başladı ve ardından 2004 yılında Boehringer Ingelheim’da ilaç sektörüne adım attı. Boehringer Ingelheim’da, IT/BP Türkiye Başkanı ve Stockholm yerleşik BP Nordik IT/Bölümü Başkanı olarak çeşitli görevlerde bulundu. AstraZeneca’ya 2015 yılında Bilgi Teknolojileri Müdürü olarak katılan Taş, son yıllarda Dünya Gazetesi bünyesindeki CIO Dergisi’nin “Yılın CIO’su Ödülü” (Bilgi Teknolojileri’nden Sorumlu Müdür) ve “AstraZeneca Türkiye Ülke Başkanı Özel Ödülü”ne layık görüldü.

2015 yılından bu yana AstraZeneca Türkiye’de Bilgi Teknolojileri ve Dijital Müdürü olarak görev yapmakta olan Tuna Taş, Orta Doğu ve Afrika (MEA) Bölgesi Dijital ve İnovasyon Lideri olarak yeni görevine başladı. Taş, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nde şirketin dijital ve inovasyona yönelik çalışmalarını yönetecek.

Derya Günsel kimdir?
Pepsico’da Bilgi Teknolojileri Müdürü (Tedarik Zinciri) olarak dijital dönüşüme liderlik ettiği Dijital ve Bilgi Teknolojileri alanında çok güçlü bir geçmişe sahip olan Derya Günsel, Bayer’de 8 yıl boyunca sırasıyla SAP Uygulama Uzmanı, Bilgi Teknolojileri Operasyonları Müdür Yardımcısı, Bilgi Teknolojileri İş Ortağı rollerinde görev yaptı. Kariyerinin ilk yıllarında BSH ve Unilever’de Kıdemli SAP Danışmanı olarak da görev yapan Günsel; dijital pazarlama, yenilikçi dijital sağlık dönüşümü ve ekip yönetimi alanlarında güçlü yetkinliklere sahip. Derya Günsel, bundan sonraki görevine AstraZeneca Türkiye Bilgi Teknolojileri ve Dijital Müdürü olarak devam edecek. Günsel aynı zamanda AstraZeneca Türkiye Yönetim Kurulu’nda Bilgi Teknolojileri fonksiyonunu temsil edecek. Günsel, Dijital ve Bilgi Teknolojileri için stratejik gündemi yönlendirmekten sorumlu olacak ve dijital pazarlama, yenilikçi dijital sağlık ve bilgi teknolojileri yönetimine odaklanarak sağlık çalışanları, hastalar ve çalışanlar için yeni deneyimler sağlayacak.