Armoni, 7 yıldır Distribütörü Olduğu İngiliz “Safex”i Satın Aldı

İngiltere prezervatif pazarının bilinen markalarından biri olan “Safex”, Armoni Medikal tarafından satın alındı. 2007 yılından beri Armoni Medikal, Safex Prezervatifin Türkiye Distribütörlüğünü yapıyordu.

1996 yılından bu yana Safex, yüksek ürün kalitesi ve standartlarıyla pazar payını ispatlamış bir marka olma özelliği taşıyor. Avrupa’da üretilen Safex, İngiliz standartlarındaki kalite güvencesiyle dünyanın birçok farklı ülkesinde satılıyor. Çeşitleri arasında özellikle geciktirici kremli “Safex Delay” serisinde müşteri memnuniyetinin yüksekliği markanın pazardaki en güçlü faktörlerinden birini oluşturuyor. Yatırımlarını ülke sınırları dışına taşıyan Armoni Medikal’ın yönetim kurulu başkanı Harun Piltan, firmasının belirlediği hedeflere ulaşmasından duyduğu memnuniyeti şu şekilde ifade ediyor: “Prezervatif pazarında kaliteli bir markayı kalıcı hale getirmek için gösterdiğimiz yoğun çalışmaların sonunda Safex markasını satın alarak bunu gerçekleştirdiğimize inanıyoruz. Safex tüm Avrupa’da güvenilirliği, kalitesi ve marka bilinilirliği oldukça yüksek olan bir marka, biz de bu bilinci aynı kalite ve güvenlik standartlarıyla bütün dünyada kalıcı olarak yerleştirmeyi hedefliyoruz.

İngiltere Üzerinden Dağıtım Devam Edecek

2014 yılı 2.çeyrekte İngiltere’de tamamen Türk sermayeli Armoni UK Ltd unvanı ile şirket kurma işlemlerine başlamış bulunuyoruz. Safex’ in Avrupa pazarındaki müşterilerine ve distribütörlerine İngiltere üzerinden dağıtım yapmaya devam edeceğiz. Yine kendi markamız olan Viaxi serisini de son üç yıldır İngiltere başta olmak üzere sekiz farklı ülkeye ihraç ediyoruz. Orta vadede her iki markamızı dünya pazarlarında marka değeri ve pazar payı açısından ilk beş marka arasında görmeyi hedefliyoruz.”