AlchemLife’tan 14 Mayıs Eczacılar Günü’ne özel Online Sertifikalı Fitoterapi Eğitimi

Bilimsel fitoterapide dünya lideri AlchemLife, fitoterapi alanının Türkiye’de ilerlemesine katkı sağlamak amacıyla 2 yıldır sürdürdükleri Sertifikalı Fitoterapi Eğitimleri’ni bu zor günlerde yüksek risk altında çalışan eczacılara destek olmak amacıyla 14 Mayıs Dünya Eczacılar Günü’ne özel olarak online verecek. Dört hafta sonu sürecek eğitimler ücretsiz olacak.

 

AlchemLife Türkiye, bilimsel fitoterapiyi yaygınlaştırmak üzere Yeditepe Üniversitesi ile birlikte gerçekleştirdiği Sertifikalı Fitoterapi Eğitimleri’ni online platforma taşıdı. Bu yıl, 14 Mayıs Dünya Eczacılar Günü vesilesiyle online eğitimler eczacılara ücretsiz olarak verilecek.

www.fitoakademi.com adresinden bireysel kayıtların alındığı Online Sertifikalı Fitoterapi Eğitimi’ne Türkiye’nin her yerinden toplam 100 eczacı katılabilecek. Yeditepe Üniversitesi işbirliğinde, Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi ve Fitoterapi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada ve ekibinden Prof. Dr. Hasan Kırmızıbekmez, Doç. Dr. Engin Celep ve Dr. Öğr. Gör. Etil Güzelmeriç tarafından verilecek eğitimler, 16 Mayıs Cumartesi günü başlayacak ve dört hafta sonu boyunca sürecek.  

Eğitimlerde solunum sisteminden dermatolojiye, sinir sisteminden ürolojik rahatsızlıklara kadar 12 ayrı branşta kullanılan bitkiler, doğru ekstrasyon yöntemleri, yapılan klinik çalışmalar, doğru ekstre kombinasyonları ve bitkilerle tedavide risk yönetimi anlatılacak. Eğitime katılanlar, eğitimi veren uzmanlara istedikleri soruları sorup detaylı cevapları alabilecekler. Yüz yüze yapılan eğitimlerde olduğu gibi kendilerine gönderilecek modüllerden de eğitim notlarını takip edebilecekler. Sertifika sınavı ise ileri bir tarihte sadece belli merkezlerde yüz yüze yapılacak.  

AlchemLife Avrupa, Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Recai Özbir, “Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüse karşı yaşadığımız bu zorlu süreçte, hastaların en sık uğradığı ve riskin yüksek olduğu eczanelerinde görevi başında olan eczacılarımıza minnetimizin bir göstergesi olarak 14 Mayıs Dünya Eczacılar Günü vesilesi ile online olarak vereceğimiz Sertifikalı Fitoterapi Eğitimi ile onların yanında olmaya devam ettiğimizi bilmelerini istedik” dedi.

Fitoterapiyi ileri taşıyanlar eczacılar olacak
Fitoterapi konusunun Türkiye’de yaygınlaştırılması, tüketicinin bilinçlendirilmesi ve fitoterapi ürünlerinin en az kimyasal ürünler kadar etkin olduğu bilincinin yerleştirilmesini misyon edinen Recai Özbir şunları söyledi: “Fitoterapi, Türkiye’de yeni yeni değeri anlaşılmaya başlayan bir bilim dalı. Bu eğitim serisi projesiyle; kanıta dayalı bilimsel fitoterapinin Türkiye’de yaygınlaştırılmasını, eczacılarımızın bu konudaki bilgilerini tazelemelerini ve geliştirmelerini hedefliyoruz.  

Toplumumuzda etkin bitkisel destek ve tedavi yöntemleri konusunda, doğru danışma noktasının eczacılar olmasına destek olmayı amaçlıyoruz. Çünkü biz AlchemLife olarak çalışmalarımızın odağına kanıta dayalı bilimsel fitoterapinin ileri taşıyıcısı olarak eczacılarımızı koyuyoruz. Ancak eczacılar aracılığı ile toplumun doğru fitoterapi ürününe ulaşabileceği düşüncesindeyiz.”

İki yılda 1017 kişiye fitoterapi sertifikası verildi
AlchemLife Türkiye tarafından, fitoterapi alanının Türkiye’de ilerlemesine katkı sağlamak amacıyla iki yılda 1017 doktor, eczacı ve diyetisyene Sertifikalı Fitoterapi Eğitimleri verildi. 762 eczacımız da sertifika aldı.

 

 

Online Sertifikalı Fitoterapi Programı
16-17 Mayıs 2020 Prof. Dr. Erdem Yeşilada
23-24 Mayıs 2020 Doç. Dr. Engin Celep
30-31 Mayıs 2020 Prof. Dr. Hasan Kırmızıbekmez
6-7 Hazıran 2020   Dr. Öğr. Gör. Etil Güzelmeriç

Saatler: 13.00-16.00 arası

Kayıt adresi: www.fitoakademi.com (Kayıtlar kontenjan ile sınırlıdır)

Detaylı bilgi ve programa www.fitoakademi.com’dan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

#AlchemLife #AlchemLifeTürkiye #Fitoterapi #FitoterapiAkademi #EczacılıkGünü #FitoterapiSertifikası