“Anne-Bebek Bakım Uzmanlığı Sertifika Programı” ilk mezunlarını verdi

Expanscience Laboratuvarları’nın Yeditepe Üniversitesi iş birliği ile hayata geçirilen “Anne-Bebek Bakım Uzmanlığı Sertifika Programı” ilk mezunlarını verdi. Eğitim programını başarıyla tamamlayan 25 kişi sertifika almaya hak kazandı.

 

Farmasötik ve dermo-kozmetik alanında bağımsız bir Fransız laboratuvarı olarak, bebek cilt sağlığı konusunda yenilikçi ürünler geliştirip üreterek uluslararası alanda uzman bir saygınlık inşa eden Expanscience Laboratuvarları, araştırmadan üretime, üretimden dağıtıma, değer zincirinin tamamını işletmeleri ile bütünleştirirken, topluma ve paydaşlarına iyi yaşam sağlama hedefiyle ilerliyor.

2020 yılında Yeditepe Üniversitesi ile iş birliği yaparak online “Anne-Bebek Bakım Uzmanı Sertifika Programı”nı hayata geçiren Expanscience Laboratuvarları, anne-bebek bakımı konusunda dermokozmetik alanında üniversite tarafından onaylı ilk sertifika programına da imza atmış oldu. Eczacılar ve eczane çalışanlarına yönelik düzenlenen online sertifika programı ilk mezunların verdi.

Eğitim programında; Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Rukset Attar, Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Pediatri Uzmanı Dr. Mustafa Berber, Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Sevim Şen, Uzm. Eczacı Esra Zengin, Eczacı Bengü Yiğit, Expanscience Laboratuvarları Medikal Pazarlama ve Eğitim Müdürü Dilek Ersöz ve Expanscience Laboratuvarları Ticari Pazarlama Yöneticisi Manolya Yazgan tarafından paylaşılan bilgilerle 250 dakikalık programı tamamlayan 25 kişi Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi onaylı Anne-Bebek Bakım Uzmanı Sertifikası almaya hak kazandı.

Anne-çocuk bakımı konusunda eczacı ve eczane çalışanlarını bilinçlendirerek, anneleri de bilinçlendirmeyi amaçlayan program 3 aylık bir eğitim sürecinde 7 ana konu başlığı altında online olarak sürdürüldü.

  • Gebelik öncesi dönem
  • Gebelik dönemi
  • Yenidoğan dönemi
  • Yenidoğan cildi
  • 1-2 Yaş çocuk sağlığı
  • Stok yönetimi
  • Kategori yönetimi ve teşhir konu başlıklarında akademisyen ve sektör profesyonellerinden alınan tıbbi ve uygulama bilgilerinin de yer aldığı eğitim programı sonunda katılımcılara yeterlilik sınavı da uygulandı.

En önemli taahhütlerinden biri “Kurumsal Sosyal Sorumluluk” olan Expanscience Laboratuvarları’nın “Anne-Bebek Bakım Uzmanı Sertifika Programı” da kurumsal sosyal sorumluluk niteliği taşıyor. Expanscience Laboratuvarları, sosyal, toplumsal ve çevresel konulara maksimum hassasiyet gösteren politikalar geliştirerek genel fayda sağlamaya yönelik bu tür çalışmaları ilerleyen dönemlerde arttımayı planlıyor.

 

 

#ExpanscienceLaboratuvarları #YeditepeÜniversitesi #BebekBakımı #AnneBebek #BebekSağlığı #BebekBakımıSertifikaProgramı #Mustela