Toksöz Grup, “Evolvia” Markası ile “bebek beslenmesi” sektöründe!

p41Sanovel ilaç ile de ilaç sektöründe başarıyla faaliyet gösteren Toksöz Grup, Montero Gıda ile bebek beslenmesi sektörüne adım attı

Sanset Gıda ile Tadelle, Sarelle, L’era Fresca, Sagra, Gol, Pernigotti ve Zumosol markalarıyla gıda sektöründe, Sanovel ilaç ile de ilaç sektöründe başarıyla faaliyet gösteren Toksöz Grup, Montero Gıda ile bebek beslenmesi sektörüne adım attı. Düzenlenen toplantıya ev sahipliği yapan Sanset Gıda Pazarlama Direktörü Aslı Eren Şengezer ile Montero Pazarlama ve Satış Müdürü Dr. Hakan Öztekin, Toksöz Grup ve bu sektörde faaliyet gösterecekleri Montero şirketinin hedefleri ve bebek beslenmesi alanında ilk ürünü olan Evolvia NutriPRO hakkında bilgi verdi. Sanset Gıda Pazarlama Direktörü Aslı Eren Şengezer, “Toksöz Grup olarak 4000 çalışanımız ile ilaç üretim ve dağıtım, hızlı tüketim sektörlerinde faaliyet gösterirken şimdi de bebek beslenmesi sektörüne adım atıyoruz. Grup şirketlerimiz faaliyetlerini, uluslararası standartlarda üretim, pazarlama ve satış yapabilecek şekilde geliştirmiştir. Eczacı Erol Toksöz tarafından kurulan yüzde yüz Türk sermayeli şirketimiz Sanovel İlaç, 40 yıllık tecrübesi ile ilaç sektöründe başarılı şirketler arasında yer alıyor. Silivri Çantaköy’de yer alan modern teknoloji ile donatılmış fabrikamız ilaç sektöründe örnek teşkil ediyor. Grubumuz bünyesindeki bir diğer şirketimiz Arven ise, 2013 yılında kuruldu. Yüksek teknoloji ürünleri üretmek üzere kurulan Arven, Kırklareli’nde faaliyete geçecek yeni üretim tesisi ile önümüzdeki yıl içerisinde solunum ürünlerinin yanı sıra, biyoteknoloji ilaçları gibi spesifik ilaçlar da üretebilen bir şirket olarak faaliyetlerini sürdürecektir. Hepinizin bildiği üzere TMSF’den Eylül 2007 tarihinde Tadelle, Sarelle, Gol ve Sagra markalarını alarak gıda sektörüne adım attık. 2011 yılında da L’era Fresca markası ile dondurma sektöründe faaliyet göstermeye başladık. İç pazarda geleneksel lezzetleri tüketiciyle buluşturan Toksöz Grup, gıda sektöründe globalleşme yatırımlarının ilk adımını İtalya’nın 150 yıllık geleneksel çikolata ve dondurma markası olan Pernigotti’yi satın alarak atmıştır. Uluslararası oyuncu olma yolunda diğer yatırımımız ise İspanyol Zumos Palma… İspanya’nın yüzde yüz doğal meyve suyu markası Zumosol, Kasım 2013 itibariyle Toksöz Grup bünyesine katıldı.

Faaliyet gösterdiğimiz tüm sektörlerde çevreye ve insana saygı bilinci ile hareket eden Toksöz Grup, doğallığı, kaliteyi ve yeniliği tüm birimlerinde ilke edinmiştir. Yaptığımız son yatırımlarla birlikte grup büyüklüğümüz 700 milyon euroya ulaştı. Her sene aşağı yukarı yüzde 30, yüzde 40 büyüme hedefiyle ilerliyoruz Toksöz Grup olarak büyümeyi ve yatırım yapmayı seviyoruz. Yatırım için üzerinde devam eden çalışmalarımız var. Gıda sektöründeki büyümemizin etkisi ile bu alandaki yatırımlarımız sürecek. Yeni yatırımlarımızla global bir şirket olma yolunda emin adımlarla ilerleyeceğiz.” dedi. Montero Gıda ile bebekler ve anneleri için, sağlıklı yaşam süreçlerine yardımcı olan yüksek kaliteli besin ve destek ürünleri sunmayı hedeflediklerini belirten Dr. Hakan Öztekin, bebek beslenmesindeki ilk ürünleri olan Evolvia NutriPRO®’yu piyasa sunduklarını söyledi.