Saç dolgusu uygulaması artık Türkiye’de

saç

Dünyada 90 ülke ile aynı anda Türkiye’de de uygulanmaya başlayan saç dolgusu yöntemi, saç dökülmesi problemiyle başa çıkmanın yolunu arayan milyonlarca kişinin yüzünü güldürüyor

 İster erkek olsun ister kadın, saçlar güzelliğin aynasıdır. Gür, bakımlı ve ışıl ışıl saçlarla her ortamda, her zaman tüm bakışları üzerinize kolayca çekebilirsiniz. Ancak güzelliğin bu en büyük silahı saçlar, ne yazık ki stres, hava koşulları, tiroid hastalığı, kronik rahatsızlıklar, demir eksikliği, yanlış beslenme gibi pek çok nedenle kolayca yıpranıyor, kısa sürede dökülmeye başlıyor. Yapılan istatistikler gösteriyor ki, Türkiye’de her 3 erkekten ve her 5 kadından 2’si saç dökülmesi sorunu yaşıyor. Erkeklerde daha çok genetik yatkınlık sebebiyle dökülen saçlar, kadınlarda ise sürekli fön çektirmek, saçlara sık aralıklarla kimyasal işlemler ile ortaya çıkıyor. Sebebi ne olursa olsun, saç dökülmesi problemi artık 2 ay gibi kısa bir sürede ortadan kalkıyor. Koreli bir firmanın 15 yıldır üzerinde çalıştığı saç dolgusu uygulaması, 90 ülke ile birlikte aynı anda Clinimed Dermatoloji, Medikal Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniği’nde uygulanmaya başlandı. Tüm dünyada büyük yankı uyandıran ve şimdiden dünya starlarının kullanmaya başladığı saç dolgusu uygulamasıyla ilgili olarak Clinimed Dermatoloji, Medikal Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniği’nden Dermatolog Uzm. Dr. Elif Ebru Güner; “Saç dökülmesi çoğaldığı zaman pek çok kişide psikolojik sorunlar da ortaya çıkıyor. Özgüven yüksekliğinde sağlıklı saçların rolü çok büyüktür. Biz de bu bilinçle hareket ederek, bu yıl Paris’te 18. düzenlenen IMCAS Dünya Yıllık Kongresi’nde özel bir lansmanla ilk kez görücüye çıkan saç dolgusu uygulamasını Türkiye’ye getirdik ve merkezimizde uygulamaya başladık. Saç ektirme işleminden çok daha kolay olan bu yöntemin en büyük özelliği, hem kadınlarda da uygulanabiliyor olması hem de kellik boyutlarına varmadan saç dökülmesini durdurabilmesi.” açıklamasında bulundu.

dolgu

2 ayda saç dökülme problemi ortadan kalkıyor!

Hem kadınlar hem de erkekler üzerinde son derece etkili olan saç dolgusu yönteminin tamamen acısız ve ağrısız olarak uygulandığını belirten Dermatolog Uzm. Dr. Elif Ebru Güner; “15 günde 1 uygulanan saç dolgusunun içerisinde hyaluronik asit, biomimetik peptidler, büyüme faktörleri ve kök hücreleri bileşiminden oluşan etkili bir karışım bulunuyor. Hücrelerdeki üretimi artıran bu karışım, radyo terapi yöntemi ve ince enjeksiyon yardımıyla 1’er cm aralıklarla saç derisi altına yerleştiriliyor. Karışım, deride 15 gün kalıyor.  4 seans (2 ay) sonrasında ise saç dökülme problemi tamamen ortadan kalkıyor. Saç dolgusu, saç hücrelerini canlandırarak saçların daha sağlıklı ve daha parlak çıkmasını sağlıyor.” diyor. Yöntemin diğer pek çok uygulamaya göre daha uzun süre etkili olduğunu ifade eden Güner, “Yılda 1 kez tekrarlatacağınız bu uygulama, ömür boyu hayalini kurduğunuz saçlarla yaşamanızı sağlayacak.” diyerek, saç dolgusunun artık günümüz insanı için şampuan, saç kremi kadar bir ihtiyaç olduğunun da altını çiziyor.

dre

#Saçdolgusu #Saç #dolgu #Saçdolgusuuygulaması #Türkiye