Pierre Fabre’nin köklerine yolculuğu…

Tarn’daki küçük bir eczaneyi, bugün 130 farklı ülkede 13 bin çalışanı ile faaliyet gösteren global farmasötik bir vakıf şirketine dönüştürme hikayesini yerinde gözlemleme şansı bulan Pierre Fabre’nin Türkiye ekibi, köklerine yolculuk olarak nitelendirilen dönem toplantısında 80 kişilik kadrosu ile bir araya gelerek sektör analizlerini değerlendirerek satış pazarlama planlamalarını yaptı.

Türkiye’nin önde gelen ilaç firmalarından Pierre Fabre İlaç (PFİ) Türkiye ekibi, dönem toplantısını bu yıl 24-27 Ocak tarihleri arasında Fransa’nın Toulouse kentindeki Pierre Fabre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantı Pierre Fabre Grup Direktörü Bertrand Parmentier’in konuşması ile başladı. Pierre Fabre İlaç AFMET Bölge Direktörü Hamouda Zhaouia, 2017 yılı içerisinde bölgesinin en hızlı büyüyen ülkesi olan Pierre Fabre İlaç Türkiye ekibini Toulouse’de ağırlamaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Açılışta konuşan Pierre Fabre İlaç Türkiye Genel Müdürü Dr. Hande Demirdere 2017 yılının transformasyon ve adaptasyon yılı olmasına rağmen, dünyada en hızlı büyüyen üçüncü ülke olma başarısını ekibi ile paylaştıklarını ifade etti. Toplantıda, yönetim ekibi üyelerinin her biri, 2017 başarıları ve 2018 öncelikleriyle birlikte, bu değişim sürecinde kılavuzları olan Pierre Fabre değerlerini işleyerek tüm ekiplerin bu değerler doğrultusunda sağlam adımlarla büyümeye devam ettikleri mesajlarını paylaştı.

Altın Menekşe Ödülleri…

Yöresel performansların sergilendiği gala gecesinde, ‘Altın Menekşe Ödül Töreni’ düzenlenerek Satış ve Performans ödülleri verildi. Pierre Fabre İlaç Direktörü Frederic Duchesne ve Fransa’dan katılan üst düzey yöneticiler, ekipler tarafından gerçekleşen yöresel performansları beğeniyle izledikten sonra toplantı, ekiplerin 2018 hedefleri, strateji ve hasta odaklı yaklaşım örneklerinin sunulması ile devam etti.

Pierre Fabre İlaç Türkiye Ekibi, firmanın ana merkezlerini de ziyaret ettiği dönemsel toplantıda, Gaillac’taki Pierre Fabre üretim tesislerinde Türkiye ilaç pazarında satılmakta olan ürünlerin üretim süreçleri hakkında bilgi aldı.

Cezayir menekşesinden Onkoloji ilacına dönüşümün her aşamasındaki titizlik ve emeğe şahit olan Pierre Fabre İlaç Türkiye ekibi daha sonra Mösyö Pierre Fabre’nin Castres’te bulunan ve misafirlerini ağırladığı Le Carla’daki evinde, şirket tarihi hakkında bilgilendirildi. Sağlıktan güzelliğe konseptini tamamlayan 2.500’den fazla ürünün sergilendiği “La Vitrine”yi de ziyaret eden Türkiye ekibi, Mösyö Fabre’nin bağlarına yapılan kısa gezinti ile Mösyö Fabre’nin annesi Madeline ve babası Germain’in isimlerini verdiği şarapların imalatı konusunda bilgilendirildi.

Pierre Fabre İlaç Türkiye Ekibi, dünyanın dört bir yanında sağlık hizmetine erişimi olmayan insanlara hizmet amacıyla kurulan Pierre Fabre Vakfının Afrika ülkelerindeki Albinizm ve Orak Hücreli Anemi gibi hastalıklarla mücadele konularında faal olarak 23 ayrı projesi ve vakıf hakkında bilgi aldı. Pierre Fabre İlaç ekibi, Mösyö Pierre Fabre’nin evi olan Lavour’daki vakıf binasını da ziyaret ederek dört günlük toplantıyı tamamladı.

#Pierre,  #Fabre, #ödül, #PFİ