EFA S-1200 ile hayatın her anını kalpten yaşa

Balık yağı özellikle son yıllarda çok fazla duyulan, kullanılan ve sağlık çalışanları tarafından da sıklıkla önerilen gıda takviyelerinden biri haline geldi. Çünkü balık yağı ile ilgili 20.000 dolaylarında klinik çalışma yayınlandı ve özellikle birkaç alandaki etkileri kesin olarak kanıtlandı.

Balık yağının en önemli özelliği, güçlü bir anti – inflamatuvar etkiye sahip olmasıdır. Vücutta hastalıkların temelini oluşturan iltihabi-reaksiyonları önleyici etkisinin bulunmasıdır. Bu etkisi ile kalp sağlığında, zihin sağlığında, kemik – eklem sağlığında, göz sağlığında olumlu etkileri vardır.

Balık yağı; kalp sağlığını, trigliserid seviyelerinin düşürülmesine yardımcı olarak ve iyi kolesterol olarak da bilinen HDL seviyelerinin arttırılmasını sağlayarak destekler.

Zihin sağlığına katkılarını inceleyecek olursak; beyin iki katmandan oluşur: Bu katmanlardan biri ak madde, diğeri ise gri maddedir. Beynin gri maddesinin yapısında DHA bulunur. DHA aynı zamanda balık yağındaki Omega 3 yağ asidinin de yapısında bulunan bir yağ asididir. Bu nedenle zihin sağlığına önemli katkıları bulunmaktadır. Konsantrasyonun arttırılmasına, dikkat eksikliğinin giderilmesine, alzheimer ve demans gibi rahatsızlıklardan korunmaya yardımcı olur.

Balık yağında bulunan Omega 3 yağ asidinin içindeki bir diğer önemli yağ asidi ise EPA’dır. APA’nın da daha önce bahsettiğimiz gibi anti-inflamatuvar etkisi yani iltihabi-reaksiyonları önleyici etkisi oldukça yüksektir. Bu sayede temelinde iltihabi reaksiyonların yattığı kemik eklem rahatsızlıkları ve depresyon gibi rahatsızlıkların engellenmesine yardımcı olur.

EFA S-1200

  •        WHO (dünya sağlık örgütü) ve CRN (beslenme konseyi) kriterlerini baz alan IFOS Kalite Standartları‘ndan 5 yıldız alarak saflığı, temizliği, konsantrasyonu, ağır metal oranları ve stabilitesi test edilip onaylanmıştır.
  •        İstanbul Üniversitesi su ürünleri fakültesi tarafından analiz raporu alınarak Omega 3 içeriği onayı alınmıştır.
  •        Trigliserid formu sayesinde 3 kat yüksek emilim sağlar.
  •         Kapsülleri balık jelatininden üretilmiştir.
  •         Şişe şeklinde ambalajlarda bulunan kontaminasyon riskini, blister ambalajıyla sıfıra indirerek ilaç kalitesinde sunulur.
  •         Gluten içermez.
  •         Küçük balıkların preslenmesi ile elde edildiği için balık kaynaklı A ve D vitamini içermez.