Eczaneler dijitalleşiyor!

Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği (PGED) ve VRFARMA iş birliği ile gerçekleştirilen “Yeni Nesil Eczaneler Dijitalleşme Programı” ilk eğitimini gerçekleştirdi.

 

Dünya hızla dijitalleşirken, eczacılık hizmetlerinin de çağı yakalaması gerekliliğinden yola çıkılarak başlatılan bu program, eczacıları ve eczaneleri etik çerçevede geleceğe hazırlıyor. Eczanelerin uzaktan destek, dijital okur-yazarlık, kitle iletişim araçlarını etkin kullanması ve internet pazaryerlerine karşı danışman kimliğini öne çıkararak mücadele edebilmesi amaçlanan bu program ile eczacılar olası dijital kimliklerini konuşmaya açtılar.

İlk program VRFARMA kurucusu, dijital dönüşüm ve strateji koçu Uğur Tuncel tarafından tüm eczacıların katılımına açık olarak Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği çatısı altında gerçekleştirildi. Eğitimin geri kalan modülleri ile eczacıların dijital farkındalığının artırılması ve regülasyonlara uygun bir biçimde eczacıların dijital alanda kamu sağlığını koruyucu kimliğinin ve danışman kimliğinin öne çıkarılması hedefleniyor.

PGED Başkanı Ecz. Kazım Aykanat ve VRFARMA kurucusu Uğur Tuncel, yaptıkları açıklamada bu eğitimlerin ve dijitalleşme sürecini mesleğimizin iş yapma biçimini değiştirecek, eczacıları bilgi ve deneyimlerini aktarabildikleri alana taşıyacak uzun bir yolculuk olarak değerlendirdiler.