Berko İlaç “Demir Kız” ile hastanedeki çocuklarla buluşuyor

Berko İlaç “Demir Kız” ile hastanedeki çocuklarla buluşuyor.

Berko İlaç “Sağlıklı Yarınlara” vizyonunu yaşam tarzına dönüştüren ürün, hizmet ve projelerle topluma sağlık ve değer katmaya devam ediyor. Bu bakış açısından yola çıkarak hayata geçirdiği Berko Çocuk Tiyatrosu, yeni oyunu “Demir Kız” ile hastanelerdeki çocuklarla buluşuyor.

Mutluluğun çocukların iyileşmesine katkı sağlayacağı bilinciyle hastanelerin pediatri servislerinde yatan çocuk hastalarla buluşan Berko Çocuk Tiyatrosu, Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ve Başıbüyük Prof. Dr. Asaf Ataseven Ek Hizmet Binası Hastane Sınıfında yatarak tedavi gören hasta çocuklara ulaşmanın mutluluğunu yaşadı.

2015 yılında kurulan ve iki ödül sahibi olan Berko Çocuk Tiyatrosu ile şimdiye kadar okullar, belediyeler, kültür merkezleri, özel sahneler ve hastanelerde on binlerce çocuğa ücretsiz bir şekilde ulaşıldı ve ulaşılmaya devam ediyor.

Berko İlaç Yönetim Kurulu Üyesi Eylem Beran konuyla ilgili, “Berko İlaç olarak gözbebeğimiz olan Berko Çocuk Tiyatromuz ile sosyal sorumluluk alanında değer katmaya devam ediyoruz. Mutluluğun çocukların iyileşmesine katkı sağlayacağının bilinciyle hastanelerin pediatri servislerinde yatan çocuk hastalarla buluşuyoruz. Berko Çocuk Tiyatromuz ile çocukların hastane kaygılarının azalmasına ve tedavi süreci sonrasında güzel anılar da hatırlamalarına vesile olmayı hedefliyoruz. Sağlıklı yarınlara vizyonumuzla örtüşen hem sağlıklı hem de sanatla çevrili gelecek nesiller yetişmesini önemsiyoruz.” şeklinde açıklama yaptı.