Apitera ailesine iki yeni ürün katıldı

Apitera ailesine iki yeni ürün katıldı… Balparmak’ın iyi yaşam markası Apitera Plus ailesine Balparmak Ar-Ge Merkezi ve TÜBİTAK MAM iş birliğinde üretilen iki yeni ürünü olan Apitera Plus Arısütü Kapsül ve Apitera Plus Propolis Kapsül ile arıların gücünü tüketicisi ile buluşturmaya devam ediyor.   

Balparmak’ın doğanın mucizesi olarak tanımlanan arı ürünleri ve fonksiyonel özellik gösteren bitkisel ürünlerle buluşturduğu iyi yaşam markası Apitera ailesine  iki yeni ürün katıldı: Apitera Plus Arısütü Kapsül ve Apitera Plus Propolis Kapsül. TÜBİTAK MAM ve Balparmak Ar-Ge Merkezi iş birliği ile geliştirilen Apitera Plus Arısütü Kapsül ve Apitera Plus Propolis Kapsül, kolay tüketilebilen kapsül formuyla günlük beslenmenin bir parçası oluyor.

Apitera Plus Arısütü Kapsül, içerdiği bileşenlerden dolayı arıların ürettiği özel besinlerden biri olan arısütünü bitkisel kapsül formunda sunuyor. Apitera Plus Arısütü Kapsül içeriğindeki arı sütü, biyoaktif bileşenlerinin korunması için liyofilizasyon (dondurarak kurutma) yöntemiyle üretilmiştir. Liyofilizasyon yöntemi ile üretilen arı sütü, taze arı sütünün içeriğine oranla konsantre olduğundan aynı miktardaki arı sütüne göre üç kat daha fazla etken maddeye sahiptir.

Apitera Plus Propolis Kapsül, yerli ve kalite kontrolümüzden geçmiş ham propolislerin alkolle ekstrakte edildikten sonra alkolü tamamen uçurulup kurutulmasının ardından enkapsülasyon teknolojisi kullanılarak elde edilen etken madde içerikli toz propolis içeriyor. Kapsül formu sayesinde tüketiminde kolaylık sağlıyor.

Apitera Plus Arısütü Kapsül ve Apitera Plus Propolis Kapsül, doğrudan suyla yutulabileceği gibi kapsül açılarak içerisindeki toz halindeki ürün, süt veya meyve suyu benzeri içeceklere ilave edilerek de tüketilebilir.