Boehringer Ingelheim Türkiye’den Global Atama

Boehringer Ingelheim Türkiye Hayvan Sağlığı Ülke Müdürü olarak görev yapan Kubilay Destegüloğlu, Afrika Bölgesi’ne Hayvan Sağlığı Ülke Müdürü olarak atandı.

 

İnsan ve hayvan sağlığını geliştirme hedefiyle faaliyetlerini sürdüren araştırma ve geliştirme odaklı ilaç şirketi Boehringer Ingelheim Türkiye, önemli bir global atamaya daha imza attı.

2017 yılında Hayvan Sağlığı departmanında Hayvan Sağlığı Ülke Müdürü olarak Boehringer Ingelheim ailesine katılan Kubilay Destegüloğlu, 1 Nisan 2020 tarihinde Dubai, Afrika Bölgesi’ne Hayvan Sağlığı Ülke Müdürü olarak atandı.

Türkiye’de görev aldığı 3 yıllık süre boyunca Boehringer Ingelheim Hayvan Sağlığında; gelişmiş, koruyucu sağlık ürünleri, araçları ve hizmetleri ile hayvan sağlığını koruma konusunda tüm paydaşları destekleyerek Türkiye’nin de içinde bulunduğu, Orta Doğu, Afrika bölgesinin en hızlı büyüyen şirketlerden biri olmasına katkıda bulunan Destegüloğlu, aynı zamanda stratejik öneme sahip Merial entagrasyonunda da önemli görevler aldı.

 

Kubilay Destegüloğlu Kimdir?

Sakarya Üniversitesi İktisat bölümünden mezun olduktan sonra ABD California State University’de İşletme üzerine yüksek lisans yaptı. Schering Plough/MSD firmasında Finansal Analist olarak görev almasıyla birlikte ilaç sektörüne ilk adımını attı. Üç yıl sonrasında Finansal Kontrolör ve sonrasında Entegrasyon Müdürü olan Destegüloğlu, 2012’de Hayvan Sağlığı İş Birim Müdürü olarak atandı, sonrasında ise Hayvan Sağlığı Genel Müdürü oldu. 2014-2015 yılları arasında da Sanofi firmasında İş Mükemmelliği ve Ticari Operasyonlar Direktörü olarak görevine devam etti. 2016 Ocak ayı itibariyle Hayvan Sağlığı Ülke Müdürü olarak atandı.

 

 

 

 

 

#BoehringerIngelheim ##BoehringerIngelheimAtama #KubilayDestegüloğlu #HayvanSağlığıÜlkeMüdürü #GlobAlatama