Monday, 17 Jun 2019

20 Ülkeden 400 göz doktoru, Alcon Yenilikçi Teknolojiler Zirvesi’nde buluştu

Göz sağlığı alanında dünya lideri ve Novartis grup şirketlerinden Alcon Türkiye’nin hayata geçirdiği Alcon Yenilikçi Teknolojiler Zirvesi, Conrad İstanbul Bosphorus Otel’de gerçekleştirildi.

Zirvede, Katarakt Cerrahisinde İleri Teknolojiler ve Güncel Tedavi Yaklaşımları, İleri Teknoloji ile Üretilen Göz İçi Lensler, Katarakt ve Astigmat Yönetimi ve Sağlık Ekonomisi gibi pek çok konu, alanında uzman 20 ülkeden, yerli yabancı 400’den fazla göz doktoru tarafından derinlemesine incelendi.

Alcon Yenilikçi Teknolojiler Zirvesi,

Türkiye’de bugüne kadar göz sağlığı alanında yapılan en önemli uluslararası etkinliklerden biri oldu.  20 farklı ülkeden doktor ve akademisyen konuşmacı olarak yer aldığı zirvenin ilk gün gerçekleşen oturumların ortak odak noktası katarakt cerrahisini ileri teknoloji tedaviler yardımı ile bir adım öteye taşıyabilmekti. İkinci günde ise zirveye katılan göz cerrahlarının ihtiyaçlarına göre gerçekleştirilen beş farklı çalıştay ile konuklar ilgi alanlarına göre ayrıntılı bilgi alma ve meslektaşlarıyla fikir alışverişinde bulunma şansını buldular.

Alcon Türkiye Cerrahi İş Birimi Direktörü Dr. Ege Bay Alcon Türkiye’nin ev sahipliğinde düzenlenen zirveyle ilgili gerçekleştirdiği konuşmasında; “İnsanların daha iyi görmelerini sağlayarak, yaşam kalitelerini artırmak için yenilikçi ürünler sunma misyonuyla çalışmalarını sürdüren Alcon ailesi olarak ilk defa gerçekleştirdiğimiz bu zirveye Alcon Türkiye olarak ev sahipliği yaptığımız ve proje yönetimini üstlendiğimiz için gururluyuz. Alcon Yenilikçi Teknolojiler Zirvesi’nde 20 ülkeden konusunda uzman 400 göz doktorunu İstanbul’da bir araya getirdik. Bu etkinlik ile amacımız olan; görme kaybının en önemli nedenlerinden katarakt hastalığının cerrahisinde kullanılan tüm gelişmiş teknoloji ve yenilikçi ürünlerin tartışılarak, en güncel tedavi yaklaşımlarının uluslararası platformda bilinirliğinin artmasına katkı sağladığımıza inanıyorum” dedi.